субота, 28 березня 2015 р.

Чисте довкілля



     Вода-одна з найважливіших речовин, які потрібні для життя. Більшу частину поверхні Землі вкриває вода: озера, річки, моря, океани… і наш Личковецький сільський ставок. Саме в переддень відзначення всесвітнього дня води з ініціативи настоятеля церкви Святого Миколая отця Андрія відбулася толока по прибиранню території навколо водойми. 

 

 

     

      І я теж приєдналася до доброї справи. Кожен з нас може внести свій вклад в охорону та збереження навколишнього середовища. Це дуже просто і не потребує коштів та багато часу. Тільки здорове довкілля забезпечить нам і нашим дітям здорове майбутнє.

 

                               Природу люби, шануй, бережи,

                               Як дар найцінніший, її стережи,

                               Щоб все це збагнути до Бога молись,

                               Землі - годувальниці низько вклонись.



 

 


Ти знов прийшла моя печальна муза…



   Видатній українській письменниці, поетесі - шістдесятниці Ліні Костенко виповнилося 85 років. Свою першу поетичну збірку «Проміння землі» Л.Костенко видала у 1957 році. Певний період її твори не друкувалися через активну участь у русі шістдесятників, однак її поезія поширювалася «самвидавом».


      За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» та збірку поезій «Неповторність» у 1987 р. письменниці було присуджено Шевченківську премію. У творчому доробку Ліни Костенко збірки поезії «Вітрила», «Сад нетанучих скульптур»,прозовий роман «Записки самашедшего» та ін.


      Ліна Костенко з тих, хто не втратив людської гідності в часи випробувань. ЇЇ вірші додають наснаги і мужності українським бійцям в зоні АТО, волонтери постійно передають її збірки на передову.


      В бібліотеці читачі мали змогу зачаруватися поетичними рядками Ліни Костенко ознайомившись з викладкою літератури “Ти знов прийшла моя печальна муза…”

                                        І хто б там що кому не говорив,

                                       А згине зло і правда переможе!

 

 


Борітеся - поборете. Вам Бог помагає.



Щороку відзначаємо річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю україни. Шевченко закликає своїх земляків того часу і своїх нащадків до жертовної любов до Матері – України:

 

                                              Свою Україну любіть,

                                              Любіть її во время люте,

                                              В останню, тяжкую минуту,

                                              За неї господа моліть.



В бібліотеці проходив Шевченківський тиждень ”Я прочитаю “Кобзаря””. Розгорнуто книжкову виставку. Користувачі бібліотеки долучалися до загальнонаціонального марафону читання творів Тараса Шевченка “Борітеся – поборете. Шевченко мобілізує”. Почали читання з символічного виступу – запису Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна. Шевченкове слово лунало всюди.



   

 

      Слова Кобзаря надихали, надихають і будуть надихати нас на боротьбу:

 

                                              Борітеся - поборете,

                                              Вам Бог помагає!

                                              За вас правда, за вас слава

                                              І воля святая.

 


Його Бог обдарував

        Минуло 200 років від дня народження автора музики Державного Гімну України «Ще не вмерла України і слава і воля» Михайла Вербицького та 150 – річчя першого публічного виконання гімну. Вшановують композитора не лише в Україні, а й на світовому рівні. Михайло Вербицький, ставши священиком, таки не облишив найбільшу пристрасть свого життя – музику.  Вона давала Вербицькому сили пережити себе у вирі смутку та боротьби. Вона вела до Бога. Так і прожив до кінця своїх днів - з молитвою і піснею.


 

Більше дізнатися про Михайла Вербицького можна переглянувши літературно-газетну виставку «Його Бог обдарував». Він залишив по собі щедру спадщину – нашу пісню, що і сьогодні підіймає людей на боротьбу за свободу і гідність.

Уперше «Ще не вмерла Україна» було публічно виконано 10 березня 1965 року в Перемишлі як заключний номер «вечерниць у пам'ять Тараса»