неділя, 16 жовтня 2016 р.

У Божому храмі


      І тільки  одержала  надруковані листочки з новою поетичною  роботою від  Людмили  Осідак  поспішаю ознайомити  Вас, шановні користувачі бібліотеки.

      У Божому храмі
У Божому храмі, у Божому храмі,
Немає тривоги, страждань і пітьми.
Так легко тут молиться батькові й мамі,
Так щиро тут каються доньки й сини.

Терням й барвінком в’ється дорога,
По ній наші діти несуть вже хрести,
Схилилася мати в молитві до Бога:
« О, Боже, дітей Ти моїх захисти!»

Злітаються діти до рідної хати,
Тривожні слова мамі в серце лягли.
О, тільки б матусю в віконці застати,
В дорозі так моляться доньки й сини.

У батька старого вже немічні руки,
Та Бог йому сили дає ще не раз,
Підняти так високо вгору онуки,
А ми  просим Бога здоров’я для них.
 
Хай буде щасливою кожна родина,
А Господь з небес  її благословить.
Хай батько в молитві згадає про сина,
А син і про батька згадає в цю мить.

У Божому храмі, у Божій святині,
Як в серці Ісуса є місце завжди.
Не буде тут тісно великій родині,
І в будні, і в свята приходьте завжди!
                                                 16 жовтня 2016 р.

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра


       Сьогодні, 14 жовтня, відзначається день Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України та річниця створення УПА. Ці свята історично та тематично пов’язані між собою.
      Свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх- давен є покровителькою українського козацтва і усіх збройних формувань в Україні відзначається як день українського козацтва. Саме в цей день козаки проводили свої ради, на яких обирали нового гетьмана або кошового отамана. Також цього дня офіційно було створено Українську Повстанську Армію, тому 14 жовтня святкується ще як день УПА, військово-політичної формації українського визвольного руху і лише два роки тому в результаті збройної агресії Росії в Україні з’явилося ще одне свято -День захисника України на вшанування героїв сьогодення, які боронять кордони держави і дають гідну відсіч агресору.

        І на оновленій землі
        Врага не буде, супостата,
        А буде син, і буде мати,
        І будуть люди на землі.
  Так писав великий Пророк – Тарас Шевченко. Як хочеться , аби цей час настав якнайшвидше, щоб був мир, щоб гордо майорів український стяг над вільною, щасливою, заможною і таки своєю землею. За це боролись наші предки, за це стоять їхні нащадки. Побажаймо нашим мужнім чоловікам, нашим односельчанам, хто на фронті і хто розпочав нове життя вже після війни, хто щоденною працею кує нашу велику Перемогу – мужності, терпіння, сили, невичерпної енергії та козацького здоров’я, щастя та любові.
       Зі святом! Хай Покров Пресвятої Богородиці завжди буде над Україною!
 Добра та Божої ласки.

неділя, 9 жовтня 2016 р.

Щоб розумниками стати, треба більше книг читати!


      Книга мудру дасть пораду,
       книга розуму навчить. 

            В цю чудову осінню пору, поки ще сонечко ласкаво зігріває землю бібліотека наповнювалася дитячим  сміхом, запитаннями, вікторинами, конкурсами, цікавими книжковими виставками, прислів’ями про книги, чудовими піснями. Адже сюди завітали учні 3-го(6 жовтня)  та 4-го класів(7 жовтня) разом з вчителькою Г.М.Хома. Цікавими для усіх стали розповіді та книжкові виставки «Свято Покрови» та «Домашні улюбленці»
Тематична викладка літератури «Я дітям серце віддала і в їх серцях живу» ознайомила маленьких читачів з творчістю  української дитячої письменниці Іванни Блажкевич.
Дитячими піснями радували присутніх мої помічниці, учениці 3-го класу Олеся Оліяр, Алінка Ільчишин, Юля Бобровська та Інна Андреїв.
Разом з вчителькою нагадали дітям абетку безпеки, пригадували добрі слова, слова ввічливості, і для всіх звучала пісня «Будьте чемні очка, ручки, язичок..», тож в бібліотеці було весело і радісно.



 

середа, 5 жовтня 2016 р.

Екскурсія до музею


Сьогодні, разом з учнями 4-го класу (класний керівник Г.М. Хома) та А.П. Храпливою ми побували на екскурсії в Гусятинському районному комунальному краєзнавчому музеї. Завдячуючи його працівникам та екскурсоводу Л.Г.Москалик  діти почули цікаву, пізнавальну розповідь про історію рідного краю, провела нас доісторичними стежками , природознавчими, зацікавила легендами. Учні  розглянули дивовижні експонати, археологічні знахідки знайдені в результаті розкопок на території району, дізналися більше про свій край, про його минуле і сьогодення, про часи козацьких звершень, про часи героїв. Музей.. тут живе минуле, якого ми маємо бути гідні.