вівторок, 22 травня 2018 р.

Паперові мудреці

       «Книга для  розуму, що теплий дощик для зерна», «Книга вчить, як на світі жить» - знайомі прислів’я, правда? Тому, гадаю, ви одразу здогадалися, що паперові мудреці – це книжки. А найбільше їх, звісно, у бібліотеках! Або, як іще кажуть, у книгосховищах, книгозбірнях. Про цікаві факти з історії царства паперових мудреців дізнавалися учні 3-го класу, разом з класним керівником Л.М.Сталеною, відвідавши сільську бібліотеку.
Цікавим  для читачів було знайомство з новими книгами, переглянули мультфільм «Корисні підказки. Канікули». Ну, і не залишили осторонь веселу музичну (і не тільки) фізкультхвилинку.






    
Тож пам’ятайте, що паперові мудреці нетерпляче чекають-виглядають допитливих читачів й готові повідати їм найсокровенніші таємниці.

Свято Матері


       День матері шанований нашими предками, бо від матері – і слово, і пісня, і молитва. Травень – місяць Пречистої Діви Марії, тож у неділю відбувся святковий концерт, щоб вшанувати Божу Матір, матір – Україну і нашу земну матусю, яка дала нам життя.
З теплим привітанням до матерів звернувся Личковецький сільський голова Дуда С.М.
Найріднішим, наймилішим матерям святковий настрій дарували ансамблі  дівчат «Сонечко» (А.Мацко, Д.Дутка, О.Оліяр, І.Андреїв, А.Козьмук, О.Бориско, В. Старейко) та  «Співаночка» (О.Ільчишин,В.Чупак, М.Башуцька, О.Малкович, М. Шовдра, О.Сута, О.Лещук, І.Оліяр), дуети М. Шовдра, О.Малкович і О.Ільчишин, В.Чупак, тріо М.Башуцька, О.Сута,О.Лещук.
Задушевні пісні виконував жіночий ансамбль (І.Мигаль, С.Озимак, О.Гриців, М.Огородник, М. Палюх).
Неперевершений був виступ талановитого саксофоніста, лауреата обласного конкурсу А. Града.
Тріо бандуристів О. Лещук, М.Шовдра, Ю.Вовк зачаровували грою усіх присутніх. За безмежну любов, опіку і турботу матерям дякували чудові солісти  Катруся Польна, Ірина Оліяр,Таня Дмитрик.
Піднесений святковий настрій дарували групи танцювального колективу Личковецького будинку культури  під керівництвом Т.Дмитрик.
Піснею-побажанням «Ми бажаєм..» завершили свято директор будинку культури С.Перешлюга та художній керівник С.Стадник. Ведучими святкового заходу були Д.Цітулець та Л.Андреїв.
   









Хорошим доповненням концерту стала розгорнута тематична виставка. Кожен бажаючий міг ознайомитися з творчими роботами І.Башуцької, М.Мудеревич, Х.Макар, Н.Ласюти, малюнками дітей, на яких зображена вічна материнська любов, лагідна та щира.
  




 Де б ми не були, що б не робили, та завжди матуся освітлює наш шлях своїм ніжним серцем, відданим своїй дитині. Вона завжди поруч — і в дні важкі, і в дні на щастя щедрі.
     Вам, любі наші матері, щастя земного, здоров'я доброго, хай горе обминає родини ваші, а Матір Божа вас оберігає.
   


четвер, 17 травня 2018 р.

З Днем вишиванки!




Бог благословив вдягнути нині вишиванку.
Вона - доля України, зустрічі, розлуки,
стиглі колосочки з поля і мамині руки.
Розбудила гай, діброви солов’я співанка,
Хай життя яскравим буде, як та вишиванка!

     17 травня, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Вишиванка - це символ українського народу, наше минуле, теперішнє та майбутнє, гордість нашої нації. Здавна, вишиванка була оберегом українського народу. Це багаті українські традиції, кропітка робота та оберіг.
Своїми особливими вишиванками може похвалитися не тільки кожен регіон України, а навіть окремі села. Сорочки можуть відрізнятися фасоном, кольором, візерунком.
Бажаємо, щоб українська вишиванка щодня охороняла Вас, благословляла на щасливе життя, на служіння Україні.
День вишиванки у бібліотеці:




Сьогодні, у День вишиванки,  разом з учнями  та вчителями  Личковецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  завітали до Гусятинського краєзнавчого музею на тематичну екскурсію «Музейне зібрання регіональної української вишивки XІХ - ХХ століть».  Щиро дякуємо працівникам музею за цікаві та маловідомі факти про наш традиційний український одяг, за подаровану безкоштовну фотосесію.



неділя, 13 травня 2018 р.

Благословенна будь, матусенько моя...


     Другу неділю травня Україна святкує День матері. Вшановуємо найдорожчу для кожного людину – жінку, яка дала нам життя. Квітами чи просто добрим словом дякуємо за недоспані ночі, материнську молитву й турботу.
Звідки саме День матері прийшов у наш календар?
      Вперше День матері  відзначили в Америці. І заслуга у цьому Анни Джарвіс, яка домагалася гідного вшанування материнства. 1914 році офіційно оголосили другу неділю травня національним Днем матері. Свято підтримали українки Канади та США, і коли був заснований Союз українок, почали відзначати його у Галичині. Тоді свято підхопила вся Західна Україна, святкували щорічно, аж до 1939 року. Національне затишшя зберігалося аж до проголошення незалежності України. І 1999 –го проголошено державним святом. День матері шанований нашими предками, бо від матері – і слово, і пісня, і молитва. «Мати» і «Боже» - ті слова, що людина говорить найперше у хвилину радості чи горя.
І взагалі, травень – це місяць Пречистої Діви Марії.
      Мамо, ненько, матусю! Хай збудеться все, про що ти мрієш, хай стежка твоя проляже в трояндах, яку ти в житті і нам прокладаєш! В цей урочистий травневий день  ми, твої діти, просимо ще й вибачення за всі наші провини. 
 Цікавий майстер – клас провела користувач бібліотеки Наталя Ласюта. Разом з бажаючими виготовляли квіти для матерів.




Ми усі вітаємо зі святом Вас, милі, ніжні матері.  Живіть довго і щасливо!

пʼятниця, 11 травня 2018 р.

Книжкові новинки


     Книжковий фонд  Личковецької сільської  бібліотеки  поповнився новими книгами, які надійшли в книгозбірню завдяки державній програмі, на виконання наказу Мінкультури України від 31.10.2017 р. №1132 « Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек». Це книги сучасних українських та зарубіжних письменників.
    Для дітей молодшого шкільного віку надзвичайно цікавими є енциклопедії, казки, ігри про регіони України – Галичина, Крим, Донбас, Волинь. Кожна книга містить інформацію про історію, культуру та життя в регіоні від давнини і до сьогодні.
    Про пізнання добра і зла у реальному житті, так і в чарівній казці розповість книга Василя Шкляра «Помста Баби Яги». Збірка мудрих і повчальних казок, оповідань, притч, новел написаних для дітей і дорослих від великого  українського педагога і письменника В.Сухомлинського.
   Захоплюючими є всесвітньовідомі пізнавальні та водночас веселі комікси для дітей про ерудовану мишу Джеронімо Стілтон та його друзів.
  Для дітей середнього шкільного віку легкі, життєрадісні, сповнені доброго гумору книги Всеволода Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі» в 4 –х томах.
     Пригадаймо, як батьки та вчителі казали нам : « Ох , який непосидько! Який упертюх! Який лінько!». Саме таких дивних героїв для своїх книг вибрав Юхим Чеповецький.
      Повість Івана Андрусяка « 28 днів із життя Бурундука» - одна із найуславленіших у сучасній українській літературі для підлітків.
   Героїчна романтика і фантастика поєднанні в трилогії Дж. Толкіна « Володар перснів».
   Фонд нашої бібліотеки поповнився тетралогією Володимира Рутківського « Джури».
    Для старшокласників пропонуємо книгу Кузьми Скрябіна «Я, Шонік  Шпіцберген» про яскравий талант Кузьми, його гумор, тонкий ліризм, чітку громадянську позицію.
  Для дорослих пропонуємо романи Андрія Кокотюхи «Червоний», Сергія Лойко «Рейс», про створення добробатів, їхній бойовий шлях у книзі "Добровольчі батальйони", захоплюючі романи авторів: Макс Кідрук, Люко Дашвар, Марина та Сергій Дяченки, Андрій Курков.   І ще багато цікавих книг, з якими можна познайомитись завітавши до бібліотеки.
Книги чекають на зустріч з читачами!   

    
    
 




середа, 9 травня 2018 р.

Війна не має забуття


   
  8-9 травня вшановують День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Немає нічого страхітливішого на світі, ніж війна. Найбільша війна в історії пройшла всіма українськими землями, руйнуючи все на своєму шляху. Десятки мільйонів загинули та залишилися без власних осель, а жахи про неї назавжди в нашій пам'яті.
Урок пам’яті  «Війна не має забуття»  про подвиг українського народу та його внесок у перемогу над нацизмом провели з учнями 5-8 класів. Класні керівники Перешлюга Л.Д. та Храплива А.П. наголосили дітям щодо вшанування пам’яті кожного, хто боровся з ворогом, а також усіх жертв війни.
Згадали наших односельчан, які загинули у роки війни, ветеранів, які померли вже у наш час та пригадали тих воїнів, які поховані у братській могилі у с. Личківці. Хвилиною мовчання і молитвою вшанували їх пам`ять.
Учні переглянули відео «Друга світова війна» та послухали пісню «Маки червоні».
Заступник директора з виховної роботи Бориско М.М. закликала усіх школярів взяти участь у акції “Маки пам'яті” з метою утвердження традиції застосування цього символу як знаку пам’яті про тих, хто загинув в усіх війнах минулого.
     Я ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Твори українських письменників і поетів про війну», адже одну з найбільших трагедій нашого життя — Велику Вітчизняну війну — не зміг замовчати жоден письменник, особливо ті, хто був на фронті, чиє дитинство опалила війна. Найбільше про війну писали такі письменники, як О. Довженко, Ю. Збанацький, А. Малишко, П. Тичина, М. Рильський, О. Гончар, О. Коломієць, Л. Костенко, Гр. Тютюнник та інші.
Кожна Перемога це біль і сльози, за вбитими і скаліченими, зруйнованими людськими долями.
     Згадаймо сьогодні Героїв, смутком згадаймо своїм.
     Це потрібно не мертвим! Це потрібно - живим!