четвер, 21 листопада 2019 р.

Горить свіча в моїй долоні...


     В далеких тридцятих роках минулого століття нашу країну спіткало неймовірне горе – великий голод українських селян. Голодомор 1932 – 1933 рр. один із найстрашніших злочинів більшовицького режиму проти українського народу.
 До Дня пам'яті жертв Голодомору закликаємо  кожного українця запалити свічку пам'яті.
Свічка, що мерехтить у вікні, запалена о 16:00 наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам'яті про Голодомор. Вона єднає нас, творить націю і робить сильнішими.
        Запаліть свічку пам'яті у своєму вікні 23 листопада о 16:00.
Нагадаємо, що загальнонаціональну традицію ставити запалену свічку у вікні своїх осель на знак вшанування виморених голодною смертю ініціював всесвітньо відомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс. В пам'ять про ці події в бібліотеці книжкова виставка "Горить свіча в моїй долоні..."
 
 

День Гідності та Свободи


      21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.
6 років тому сотні людей вийшли на Майдан Незалежності, щоб відстояти європейський вибір України. За два тижні Майдан заполонив мільйон українців. Так розпочиналася Революція Гідності!  
Згідно з офіційними даними в боротьбі за вільне майбутнє України загинуло 107 людей. Пам'ятаємо!
Ми маємо знати і пам’ятати тих, хто став на захист свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують і ми вільні творити майбутнє. Для вшанування пам’яті загиблих та відзначення знакової для українців події в бібліотеці викладка періодики «День Гідності та Свободи».
Слава Україні!              Героям слава!

четвер, 14 листопада 2019 р.

Осінній книжкопад


                    В Личковецьку сільську бібліотеку  завітав таки справжній осінній книжкопад. В книгозбірню надійшло чимало нової літератури на всі вподобання, і для дорослих, і для дітей.
Тут і галузева література, романи, повісті, казки та інше.

  
















 Надійшли книги  для читання по шкільній програмі на українській мові:


 Із цими книжками навчання перетвориться на справжнє задоволення. Енциклопедії допоможуть розширити кругозір маленьких розумників й урізноманітнити знання, здобуті на шкільних уроках.


Книги із серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» з яких ви та ваші діти дізнаєтесь про найцікавіше з життя відомих людей.
 І для дорослих користувачів нашої книгозбірні література на любий смак - класика, історія, дослідження,  біографії...



 

За час подорожі книжковим царством навчитеся розуміти книжки краще і отримувати задоволення від читання.


Запрошуємо до бібліотеки!

Село у межиріччі Тайни і Гнилої


 «Село у межиріччі Тайни і Гнилої» - під такою назвою надруковано статтю про наше село в районній газеті «Вісник Надзбруччя». Автором цікавого дослідження є краєзнавець В. Горбоватий:

«За легендою село Личківці було давнім володінням Теребовлянських князів. У межиріччі  Тайни і Гнилої, на Червоному горбі, де нині старе Замчище, стояв дім і двір воєводи – добре укріплений дубовими сваями і колодами…
Перша письмова згадка про Личківці в 1427 році … У 1522році Личківці отримали статус міста(містечка –oppidum)….» , а щоб дізнатися більше  завітайте у бібліотеку на виставку "Знай історію рідного села".
Також коротко можна прочитати про історію та розглянути схему  Личковецького замку, який має історичну цінність.




пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

Слово вдячності


       Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української писемності та мови. Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми носії  традицій, звичаїв свого народу, свого села.
     Щира вдячність аматорам сцени, нашим односельчанам,  за підтримку  та  збереження духовного розквіту рідного краю. Бажаю здоров’я, успіхів, зичу творчого вогника, віри і наснаги, невичерпної енергії, Божого благословення на багато довгих і щасливих творчих років.
                                                                                    Щиро  ваша  Л.К.


Рідна мова моя українська


             9 листопада святкуємо  День української писемності та мови. А також вшановує пам'ять Преподобного Нестора-Літописця – славнозвісного Літописця Києво-Печерської лаври, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови, її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської.
Сьогодні, 8 листопада, всі охочі  долучилися до написання 19-го Всеукраїнського диктанту єдності на Українському радіо. Текст диктанту читав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

Він складає текст диктанту останні 13 років.  Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.
Також цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання.
Ми теж приєдналися до написання, щоб  з'ясувати наскільки добре  знаємо рідну  мову.
В бібліотеці розгорнуто викладку літератури «Рідна мова моя українська».



 Фонд бібліотеки поповнився новими книгами Олександра  Авраменка — автора  унікальних самовчителів «100 експрес-уроків української», які в доступній формі навчають норм української мови. Подорож цими посібниками буде для вас легкою, цікавою й навіть веселою.