неділя, 17 травня 2020 р.

День пам'яті жертв політичних репресій



Український інститут національної пам'яті.
День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні. Цього року він припадає на 17 травня.
Одним із символів тих страшних подій став Биківнянський ліс під Києвом. Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, тут співробітники НКВД закатували та убили від 15 до понад 100 тисяч осіб.
Масштабна кампанія масових репресій у СРСР у 1937-1938 роках отримала назву "Великий терор".
Ініціаторами ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства було керівництво СРСР й особисто Йосип Сталін.
Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.
Пам'ятаймо жертв "Великого терору" і не пробачаймо злочини, що чинила радянська влада, щоб такий жах ніколи не повторився знову!
Детальніше про День пам'яті жертв політичних репресій у  інформаційних матеріалах - https://bit.ly/2Zai1C6
Світла пам’ять всім жертвам політичних репресій.





«Солодка Даруся», або «Драма на три життя» — роман української письменниці Марії Матіос, який був написаний в період з лютого 2002 р. по травень 2003 р. та вийшов друком у 2004 р. Розповідає про гірку долю Дарусі та її батьків, понівечених радянським НКВД у довоєнний та післявоєнний період окупації радянськими військами Західної України

Немає коментарів:

Дописати коментар