неділя, 23 серпня 2015 р.

Це все моя святиня - моя Україна

    


16 серпня в с. Личківці відбулося  святкування  Дня села приурочене  Дню Незалежності України. Біля будинку культури у цей день було велелюдно. Односельчани приходили сім’ями, родинами. Було організовано дитячі атракціони, торгівельні точки.
Продовжилося свято концертом, який відкрив сільський голова С.М.Дуда. З благословення отця Андрія (с. Личківці)  та отця Олега (с. Трибухівці ) на сцені виступили більше як 70 учасників художньої самодіяльності. Пісня « Розкажу про Україну» лунала у виконанні сімейного тріо отця Андрія, зачаровував дует ( як і соло) сестер Оксани та Наталії Вонс, виступи дитячого ансамблю (О.Малкович, Д. Цітулець, І.Оліяр, М. Шовдри, О. Ільчишин, В. Чупак, М. Башуцької, Б.Перешлюги, А.Пащенка та ін..). Пісню «Вийди, вийди сонечко» виконали наймолодші учасники свята. Звучали твори для саксафона (А.Град), бандури (Ю.Вовк, О. Лещук). Вокалісти М. Пласконь,Т.Дмитрик, Н.Старенька,О.Хома, А.Москалик створювали в залі атмосферу піднесення, гордості за свій край, свою Батьківщину. Гучними оплесками зустрічали номери молодшої та старшої груп танцювального колективу  Личковецького будинку культури під керівництвом Т. Дмитрик.
Вітали наших мужніх захисників України, демобілізованих Квоку Віталія, Гриців Михайла, чекаємо на скоре повернення Галущак Петра, Смаглюка Олександра. Наші односельчани Кришталович Микола, Пласконь Іван, Тахновський Михайло, Шамара Михайло, Осарчук Олег, Кизима Михайло відстоюють територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються,щоб на святій землі панували мир, злагода і добро. Усім лунали в дарунок пісні і слова подяки.     В концертній програмі читалася поезія наших односельчанок  Зеновії  Мигаль та Марії Глушко. В кожному рядочку віршів струмує щира любов до України, захоплення рідним краєм, віра в непереможність духу народу. Адже там, де працьовиті, духовно багаті люди там у громади щасливе і світле майбутнє і ми подолаємо ворогів-супостатів і заживемо в мирі та благополуччі у своїй Незалежній Україні. Під час концерту із залу надійшла пропозиція - бажання взяти участь у святковому дійстві – і ось на сцені вітаємо нашу гостю – студентку Київського національного університету культури і мистецтв Світлану Третяк.   
Полонила всіх піснею " Країно моя" художній керівник усіх пісенних номерів Марія Богданівна Пласконь.
 
 
 
 
 
  У фойє будинку культури вабила око виставка творчих робіт вихованців художньої студії під керівництвом місцевих художників Наталії та Володимира Семаків. Свої роботи також представила С.Оришак.

 
 
 
Ведучою концерту була я,  зав.бібліотекою  Л.Андреїв і вдячна усім глядачам і учасникам за підтримку. Більше 3-х годин лунало свято і продовжилося біля будинку культури у молодіжному гулянні, який організував гурт «В добрий час». До ранку селом лунала музика.
Відеозапис святкового концерту можна переглянути в Личковецькій сільській бібліотеці,  де для користувачів розгорнуто книжкову виставку «Це все моя святиня – моя Україна".
Організатори свята:
Личковецький сільський голова С. М. Дуда
художній  керівник Личковецького БК  Пласконь М.Б.
директор Личковецького БК  Перешлюга С.Б.

Візьмемо тепле літо у холодну зиму


Нинішня пора – час маринування та консервування, а ще у цей час господині варять пахуче, з плодів, настояних на сонці і літеплі, різнокольорове варення та ароматні компоти.
            Серпнева днина обдаровує врожаями саду та городу. Бо взимку таку вітамінну продукцію – як знайдемо, смакуватимуть і салати домашнього приготування.   Для тих, хто хоче дарунки щедрого літа зберегти на зиму в бібліотеці оформлено  підбірку  літератури, таку собі маленьку енциклопедію для тих,  хто сам консервує овочі і фрукти « Візьмемо тепле літо у холодну зиму».  Читачі мають можливість і свій улюблений рецепт залишити друзям. Цікавою для ознайомлення буде книга « Українські страви,» 1960 року видання, яку люб’язно надала в користування читачка бібліотеки пані Марія.


 
Дорогі господині! Кожен з цих рецептів готуйте з гарним настроєм, легким серцем і любов’ю до тих, для кого ви це робите.
            Смачного всім - всім!

 

неділя, 2 серпня 2015 р.

Літературна спадщина Володимира Винниченка


Володимир Винниченко – письменник, громадський і державний  діяч. Його ім’я, як визначного політика, керівника першого українського уряду ввійшло в історію України.  Володимир Винниченко написав низку законодавчих актів УНР, і до лютого 1919 року очолював Директорію. Однак потім під тиском міжпартійних розбіжностей залишив державницьку діяльність. За підпільну агітацію, зберігання нелегальної літератури, а головне за спробу відновлення державної свідомості українців Володимира Винниченка арештовували,ув’язнювали і  він  був вимушений емігрувати, але Україна завжди була в його творах, в душі і серці. За своє бурхливе життя написав півсотні оповідань,понад 15 романів, два десятки п’єс,що ставилися на сценах багатьох міст Європи. Він визнаний і як живописець – автор портретів, пейзажів, натюрмортів. Нині понад двадцять його полотен зберігаються в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ.

З літературною спадщиною Володимира Винниченка , золотим фондом України, можна ознайомитись переглянувши книжково-газетну виставку "Літературна спадщина В. Винниченка".

Андрей Шептицький - духовний будівничий української нації

 

29 липня минуло 150 років від дня народження релігійного, громадського та політичного діяча минулого століття митрополита Української греко – католицької церкви  Андрея Шептицького. Усі ми знаємо цю видатну постать – єпископ Української греко- католицької церкви, митрополит Галицький та архієпископ Львівський-предстоятель УГКЦ. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.
Митрополит Андрей Шептицький понад сорок років очолював Церкву, гуртував українську спільноту в період  двох світових  воєн. Він пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.  У віці 36 років став Главою УГКЦ.  Він здобув три докторати: з права,з богослов’я, та історії.  Уявіть собі, які Господь дав здібності цій людині. Все життя великого сподвижника, видатного мецената і покровителя знедолених минуло у молитві. Сьогодні, у важкий для України час, треба частіше звертатися до мудрого та розсудливого слова митрополита Андрея, аби зберегти і розбудувати вільну і справедливу державу.
 Користувачі бібліотеки переглянули відеопослання Глави УГКЦ  блаженнійшого  Святослава на Рік митрополита Андрея Шептицького « Що радить нам Митрополит Шептицький в умовах війни?»  На прощі у Зарваниці глава УГКЦ  блаженнійший  Святослав оголосив про початок беатефікації Митрополита Андрея.
          Ближче ознайомитися із цією могутньою постаттю  та її діяннями Вам допоможе виставка- роздум «Андрей Шептицький- духовний будівничий української нації».
     Молодші користувачі бібліотеки переглянули мультфільм « Андрей Шептицький. Світло любові".
                          
              На завершення години духовності із уст читачок бібліотеки Цітулець Діани і Ващишин Христини линула молитва Андрея Шептицького «За Україну і український нарід".