вівторок, 21 березня 2017 р.

Знову поезія кличе мене


      Сьогодні, 21 березня, відзначають Всесвітній день поезії. Свято встановлене 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО.
     Нині поезія стала  популярною. З нагоди Всесвітнього дня поезії в бібліотеці функціонує книжкова поличка «ПОЕЗІЯ - СЛОВО!..ПОЕЗІЯ - ПІСНЯ, ПОЕЗІЯ - ВІЛЬНА ДУША».  Світ відкрив для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, В.Симоненко, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко … в поезіях яких звучать  вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі, а також збірками авторів Тернопільщини.
      І напередодні Всесвітнього дня поезії незвичайний і щирий дарунок отримали поцінювачі поетичного слова  - збірку поезії Богдана Томса «Пригадай, як чекали нас зорі», за що вдячні авторові.
      Поезія – це спосіб відчуття,
      Манера мислення і логіка життя.
                               Богдан Томс
 
Ряд творів із цієї збірки, в силу їхнього мелодійного звучання, можна успішно покласти на музику.
 
 
 
 
 
      Запрошуємо всіх бажаючих у творчий політ поетичного слова та за бажанням продекламувати вірш свого улюбленого поета, як це зробили користувачі бібліотеки на поетичній годині  «Знову поезія кличе мене». Зачарували всіх вірші наших односельчанок Зеновії Мигаль та Людмили Осідак.










Друзі! Вітаю вас зі Всесвітнім Днем поезії. Нехай її бурхливе джерело наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими.

субота, 11 березня 2017 р.

Шевченкова криниця слова не міліє


      У літературі кожного народу є творці, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Для українського народу таким духовним провідником є Тарас Шевченко – велетень духу, митець, непримиренний борець проти будь-якого гноблення.
Щороку, 9 березня вшановуємо пам'ять Великого Кобзаря.  На святі «Шевченкова криниця слова не міліє» разом з учнями 6-го класу знову і знову звернулися до пророчих сів Кобзаря. Лунала Шевченкова поезія, пісні. Про долю поета розповіла класний керівник О.Д.Ковтуцька.
 



 



     В сільській бібліотеці про видатного народного поета, геніального співця-новатора, основоположника нової української літератури та літературної мови, драматурга і фольклориста, одного з найвидатніших майстрів живопису та графіки Тараса Шевченка  можна детальніше дізнатися переглянувши книжкову виставку «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…».
 В національний Шевченківський день користувачі бібліотеки долучилися до міжнародного флешмобу «Global Shevchenko»  і зачитали вірш «У казематі» (Мені однаково чи буду…).

 


    Тарас Шевченко залишив по собі величезну спадщину – літературну і живописну. Не дивно, що твори Кобзаря перекладені багатьма мовами світу.
    До дня народження Тараса Шевченка названо переможців-лауреатів  Національної премії України імені Тараса Шевченка  2017 року

 

середа, 1 березня 2017 р.

Щедрих Вам врожаїв


     Личковецькі ґазди і ґаздині вже давно задумуються над планом весняних робіт. Городники готуються до нового сезону. Розмови тільки про сорти , технології  вирощування та найчастіше можна почути: «А я роблю так…»
      Сподіваюся, що і посівний календар стане у пригоді городникам нашого села, адже фахівці складають його для того, щоб сучасна людина, яка працює з землею, не  тільки отримувала найбільш якісний урожай, а й економити час і ресурси. І в цьому Вам допоможе виставка « Щедрих Вам врожаїв». Тут можна і цікаве прочитати і поділитися своїм досвідом.

Етюди весняних мотивів


А вже весна, вже березень почався,
Дзвенять пташині радісні пісні.
І хоч квітками сад не заквітчався,
Та дні стоять погожі та ясні.
А вже весна. І пахощі весняні
Звідкіль беруться і куди летять?
Та тільки серцю милі і жадані,
Тривожать душу, серце веселять
А вже весна…

  І сьогодні, в перший день весни, коли дивишся на картини Личковецьких художників Наталії та Володимира Семаків  в повітрі ніби відчувається запах весни, здається ось-ось зазеленіє трава й з’являться бруньки на деревах . Юні користувачі бібліотеки самі підібрали картини для виставки живописних робіт весняного настрою.
Запрошуємо на «Етюди весняних мотивів», присвячених ранньому весняному пробудженню.