неділя, 29 листопада 2015 р.

Я бачу, як важкий достиглий колос схилився над голодними дітьми.


     Україна вшанувала жертв голодомору – геноциду в 1932 -1933 рр. Це спільна біль і спільна пам'ять нашого народу, бо в Україні немає сім’ї, немає родини, яку не зачепила ця жахлива трагедія. Тодішня влада хотіла приховати від інших країн і майбутніх поколінь своє злодіяння. Але ми не забули. Минули роки і світ дізнався правду.
    З нагоди 82 –ї річниці трагедії голодомору в бібліотеці розгорнуто виставку « Я бачу, як важкий достиглий колос схилився над голодними дітьми..».
 
                               
 

    На вшанування мільйонів загиблих від голодомору разом з учнями школи приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалили свічки Пам’яті біля могили борцям за волю України.
 
                                
 


        Користувачі бібліотеки відвідали сайт Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодомору» де ознайомилися з виставкою « Люди правди» - про тих осіб, які не боялися розкривати правду про страшний голодомор в Україні.
                                 Ми пам’ятаємо!    Світ визнає!

середа, 25 листопада 2015 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ



                             День Гідності та Свободи
У 2013-2014 рр. в Україні відбулася безпрецедентна подія. Народ повстав проти свавілля корумпованої влади.
    Ми – не раби і ніколи ними не будемо, ми за гідність, нас не можна вбивати, обкрадати та обманювати, ми єдина нація, наш шлях до європейських цінностей – такими були гасла Революції Гідності. Акції на підтримку євроінтеграції розпочалися на столичному Майдані незалежності, тому акцію назвали – Євромайдан.  Торік Президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення Дня Гідності та Свободи, щоб віддати належну шану патріотизму і мужності громадян, які восени 2004р. та в листопаді 2013 -  лютому 2014р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Саме 21 листопада 2013 р. був перший вихід активістів на майдан Незалежності, який і передував наступним трагічним подіям.
   Цього року День Гідності та Свободи відзначається під гаслом: «Вільні творять майбутнє!»
    В пам'ять про Революцію Гідності в бібліотеці розкрито тематичну виставку « Проведіть серця через Майдан», з користувачами бібліотеки переглянули документальні фільми, читали і слухали поезію і пісні  Майдану. Хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих на сході країни, запалили свічку Пам’яті.

 




      Україна вже заплатила високу ціну і продовжує платити у війні на Донбасі за те, що вибрала свободу. Тож пам’ятаймо тих, хто пожертвував за неї найдорожчим – життям, і робімо все, щоб їхня жертва не була даремною.

             Слава Україні!  Героям  слава!

середа, 11 листопада 2015 р.

Листопадовий чин - історія українського подвигу



 1 листопада  відзначили річницю Листопадового чину - військового повстання у Львові. Ця подія стала початком створення Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято стоїть поряд з найвизначнішими датами української історії бо було чи не першим вогником надії на отримання Незалежності Західної України.
Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) — військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення української влади. Листопадовий чин спричинив утворення Української Держави площею 70 тис. км². 9 листопада було сформовано її уряд — Державний Секретаріат. 13 листопада Українська Держава отримала нову назву — Західноукраїнська народна республіка. Втім, це призвело до опору поляків і розгортання з перших днів існування ЗУНР польсько-української війни (1918-1919рр.). Листопадовий чин – безсумнівно, один з найяскравіших епізодів історії. Пропонуємо вам оглянути, як він відбувся та що йому передувало ознайомившись з викладкою літератури « Листопадовий чин – історія українського подвигу», також скористатися ресурсами Інтернету.
 

неділя, 8 листопада 2015 р.

ПІД ПОКРОВОМ ТВОЇМ, БОГОРОДИЦЕ


      Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Можливо, саме тому так багато свят на честь Богородиці саме восени. І одне з найбільших свят – Свята Покрова. І День захисника Вітчизни вперше відзначила країна 14 жовтня, на Покрову. Цей день ще також вважається датою створення Української Повстанської Армії, здавна і є святом українського козацтва. Відтак обраний не випадково, а виходячи з історичної традиції вшанування українського війська на Покрову. Це свято справді  народне. Наша армія, за останні півтора року пройшла складний шлях за час протистояння російській агресії, військо зміцніло в десятки разів і кількісно і якісно.
  Саме на Покрову, під час святкового концерту « Під Покровом Твоїм, Богородице» запросили наших героїв – воїнів односельчан, які повернулися з зони АТО, щоб сказати їм найщиріші слова вдячності за відвагу, мужність та героїзм. Зал стоячи, гарячими оплесками, запашним короваєм вітав:
Квоку Віталія Івановича
Гриців Михайла Івановича
Галущака Петра Івановича
Смаглюка Олександра Миколайовича
Кришталовича Миколу Мироновича

  Також вітання линули нашим односельчанам, які захищають східні кордони нашої держави:
Тахновському Михайлу Анатолійовичу
Пласконь Івану Васильовичу
Осарчуку Олегу Павловичу
Кизимі Михайлу Володимировичу
Шамарі Михайлу Дмитровичу



 
Ми бажаємо Вам щастя й здоров’я, перемоги в безглуздій війні, хай збуваються мрії, покинуть тривоги. Хай завжди буде мир на землі!
   Голова Личковецької  сільської ради Дуда Степан Миколайович привітав бійців, висловив глибоку вдячність та шану землякам, які відважно захищають державу. Отець Андрій та отець Олег поблагослови та  освятили ікони, які подарували захисникам.
    Хвилиною мовчання вшанували всіх солдатів, які загинули в зоні АТО, захищаючи нас, і які назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.
     В концертній програмі взяли участь вокальні жіночі ансамблі ( М.Киличава, О. Дроник, М.Мигаль, М. Каламін, О.Люба, М.Глушко), (М.Палюх, М.Бориско, С.Старенька, М. Пласконь, М.Огородник, І.Мигаль),  Повстанські, козацькі пісні лунали у виконанні отця Андрія, А.Малковича, А. Зайця, А.Москалика, П.Хом’яка,С. Перешлюги. Звучали авторські поезії у виконанні Л.Осідак, М.Глушко. Полюбилися глядачам виступи танцювальних колективів Личковецького будинку культури під керівництвом Т.Дмитрик.




 
  І на завершення  святкового дійства прозвучала пісня – побажання « Хай щастить» у виконанні отця Андрія та С. Перешлюги.

   У фойє розгорнуто літературно – мистецьку виставку « Під покровом Твоїм, Богородице»,