вівторок, 23 лютого 2016 р.

шевченкова мова


                     Шевченкова мова
                Безсмертна…вічна рідна мова.
                                       (В.Вихрущ)
             Наприкінці 1999 року ЮНЕСКО ухвалило рішення про щорічне відзначення міжнародного дня рідної мови. Головною метою свята є підтримка мовного та культурного розмаїття у світі. В Україні на державному рівні свято відзначається з 2002 року. Українську мову вважають рідною майже сімдесят відсотків населення України. Українська мова продовж століть бореться з російською за своє існування на рідній землі, водночас агресія Росії проти України позитивно вплинула на багатьох громадян мотивуючи їх вивчати рідну мову і розмовляти нею, адже ті, хто послуговується суржиком то й ним і мислить. Українська мова-це наша з вами мова! Перетворімо слова любові до рідної мови на чин її захисту! Пам’ятаймо про те, що боронити й зміцнювати українську мову-це боронити й зміцнювати державу.
              І як важливо саме сьогодні повернутися до «Десяти мовних заповідей свідомого громадянина» митрополита Іларіона ( Івана Огієнка). 
       І ось я знову в Личковецькій середній школі, серед своїх однодумців, серед своїх читачів, щирих українців, які сьогодні віддають шану, повагу і любов до слова, до рідної мови на святі рідної мови «Шевченкова мова». Разом з учнями 8-го класу ( класний керівник Пагут М.Я.) приєднуюсь до розмови про чудову рідну мову і знайомлю присутніх із черговою збіркою поезій Б.Томса «Паростки надії», в якій автор ділиться своїми роздумами про слово, мову, про ті одвічні людські цінності, які оберігають нас.
             
 
 
 
 
     Плекайте, діти,
     Рідну мову,
     Вчіться складно говорити
     Своїми рідними словами.
                        ( С. Воробкевич)
 Такими віршованими рядочками розпочали ми розмову із учнями 1-го класу ( класний керівник Сталена Л.М.). Погомоніли дружно про букви, слова, розгадали мовні загадки, прочитали «Казку про Мову»
      В бібліотеці читачі переглядали книжкову виставку «Скарбниця нації - українська мова», знайомилися з «Мовними цікавинками», розгадували мовні загадки-жарти. І якщо ви прагнете швидше позбутися вад свого мовлення, можете скористатися в Інтернеті твітером  «Українська мова@ukrayinskamova».
            Нехай рідне, материнське слово буде для всіх нас оберегом.
                                   Тримається Україна
                                   Багатством  землі і слова.
                                   Тримає її солов’їна
                                   Співуча чарівна мова.
                                                           ( Б.Томс)

Немає коментарів:

Дописати коментар