вівторок, 28 червня 2016 р.

Конституція – паспорт держави.


           28 червня 1996 року на черговому засіданні Верховної Ради 315 парламентарів висловилися за ухвалення найголовнішого закону нашої країни – першої Конституції суверенної української держави. Так співпало, що в  25-ий рік Незалежності ми відзначаємо і 20- у  річницю Основного Закону України. Чим більше утверджується Україна в своїй державності, тим інтенсивнішим стає пошук загальнонаціональних, ідейно – духовних орієнтирів здатних консолідувати суспільство, зміцнити державу, вивести її на високий рівень цивілізованості і культури. І йдеться, не в останню чергу, про виховання і зміцнення почуття патріотизму. Цей день назавжди увійшов в історію нашого суспільства, а тому нам з вами залишається тільки сподіватися, що всі задекларовані Конституцією права та свободи поступово будуть нормою нашого життя.
         З нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України в бібліотеці оформлено газетно- книжкову виставку «Конституція – паспорт держави». Користувачі бібліотеки провели бліц-вікторину «Закон і ми».



пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Барвистий світ дитинства


       Плетіння із резинок – це новий вид творчості, він появився зовсім недавно, але швидко заполонив серця мільйонів дітей та дорослих. Усі плетуть різні аксесуари, а юна читачка бібліотеки Діанка Дутка із різнокольорових резинок творить дивовижні вироби. Як справжній майстер своєї справи учиняє власні плетені шедеври: ляльки, звірята, квіти...
В бібліотеці діє виставка робіт юної майстрині.
Майстер – клас від Діанки для усіх користувачів бібліотеки:
 
 
 
 
 

 

 
 


 

середа, 22 червня 2016 р.

Пам'ять потрібна не мертвим. Пам’ять потрібна живим!


 
 
22 червня 1941 року гітлерівська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз, і відтак почалася війна двох тоталітарних імперій. Ця війна забрала життя кожного п’ятого українця.  На згадку про жертв цих кривавих подій 22 червня відзначають День скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни в Україні.  
Віддаймо шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Схилімо голову перед  мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.
Користувачі бібліотеки приєдналися до Всеукраїнської акції «Хвилина мовчання», переглянули виставку – пам'ять  « Пам'ять потрібна не мертвим. Пам’ять потрібна живим!», прозвучала «Поезія Пам’яті».
 

                                                             Вірш Людмили Осідак:

                           Молитва матері
Немов в тумані, з давнини,
Спливає лиш одна картина
Як довго мати із війни
чекає тай на свого сина.
              Пожовклий клаптик папірця,
На сірому страшному фоні
У нім сплелась надія вся
Усе життя, мов на долоні.
Чи день, чи ніч не знає вже,
Про все на світі вже забуто…
Лиш серце з холоду пече
Його мов кригою окуто.
О де ж ти, сину мій, озвись
Пошли хоч вісточку додому
Зі мною Богу помолись
Він забере у тебе втому.
Він кулі відведе руками,
Зігріє сяйвом золотим,
І поверне тебе до мами,
І поверне у отчий дім.
Отак молилась до нас мати
Із сивої, старої давнини
Молитву цю і досі не відняти
Її все чують дочки і сини.
Молімося й ми у дні важкі розпуки
Просім у Бога завжди каяття
 Війні не можна простягати руки,
Бо білий світ нам даний для життя.

      Слава їм, вічна і світла пам'ять!

 

 

 

неділя, 19 червня 2016 р.

Буктрейлер


     
 Чи можливо викликати інтерес до книжки і письменника завдяки буктрейлерам?  Що це за явище таке – буктрейлер?
      Буктрейлер (від англ. book — книга, англ. trailer — тягач, причіп).  Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання. Це сучасна форма реклами книги.
      За кордоном буктрейлери з'явилися в 2002 році, а розвиток соціальних мереж, блогів, YouTube та інших відеоплатформ лише сприяв їхній популяризації, нині створення буктрейлерів стало справжнім видом мистецтва. Інтерес до буктрейлерів у молоді є, і з кожним роком лише зростає. Проводиться щорічний фестиваль  «Book fashion» - серед студентів і старшокласників (10–11 класи).  Створений він для розробки та просування в Інтернеті буктрейлерів та промороликів для популяризації читання, привернення уваги читача до новинок книжкового ринку і до класики.
      Жаль, що в Інтернеті зовсім мало буктрейлерів українських книжок, але на сьогоднішній день цей жанр зробив великий крок вперед.
       Користувачі бібліотеки мають можливість долучитися до обговорення:
        Що думаєш ти про такий спосіб популяризації літератури?

Коронація слова - 2016: цікаво знати


       
 Щорічна урочиста церемонія нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова"  відбулася 16 червня  у Києві. Міжнародний літературний конкурс засновано 1999 року, автори проекту - подружжя відомих громадських діячів і благодійників Тетяни та Юрія Логушів. Щороку відкриваються нові таланти, збагачуючи українську літературу сучасними яскравими творами.  Кращі автори традиційно  визначені у номінаціях "Романи", "Кіносценарії", "П"єси" та"Пісенна лірика".  Введено нові критерії оцінювання дитячих номінацій "Кращий прозовий твір для дітей", "Краща п’єса", "Кращий пісенний твір" і "Кращий віршований твір". Цьогоріч  оцінювання проводилось, на відміну від минулих років, за віковою категорією: для дошкільного,  молодшого, середнього і старшого шкільного віку та юнацтва.
       Цього року на конкурс надійшло майже 6000 тисяч рукописів, які попередньо були опрацьовані експертами. Багато коронаційних творів включено у шкільну програму, в яку введено багато цікавих українських письменників.
За своє  існування конкурс відкрив для читачів понад 200 авторів, світ побачив більше ста романів, дипломовані сценарні тексти перетворено в понад 20 фільмів.
      Лауреатами  спеціальної літературної відзнаки "Золоті письменники України" цього року  стали Тимур Литовченко, Сергій Пономаренко, Любко Дереш, Дара Корній, Володимир Лис, Алла Сєрова, Ганна Чубач та Сергій Ухачевський.  Саме ця відзнака надається Міжнародним благодійним фондом "Мистецька скарбниця" тим письменникам-романістам,  чиї романи, видані українською мовою, здобули широке визнання в Україні і в цілому світі.

 

 

 

 

вівторок, 14 червня 2016 р.

Євген Коновалець - символ української нації


 
              Сьогодні все українство відзначає 125-ту річницю від дня народження визначного українського військового і політичного діяча Євгена Коновальця.
    Коновалець Євген Михайлович народився 14 червня 1891 року в с. Зашків (Жовківський район Львівської області), убитий співробітником НКВС П. Судоплатовим 23 травня 1938 у м. Роттердам, Нідерланди), полковник Армії Української народної республіки, командир Української військової організації, голова Проводу українських націоналістів, перший голова Організації українських націоналістів, один із ідеологів українського націоналізму.
Як військовий та політик об'єднав навколо ідеї боротьби за Українську самостійну соборну державу сотні і сотні тисяч українців.
       В бібліотеці розгорнуто викладку літератури «Євген Коновалець - організатор і перший керівник ОУН»

 
       Цікавою є сторінка Євгена Коновальця в соціальній мережі Facebook. Бібліотека Патріота. Заходь і читай.
        "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" – ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців.

пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Бібліотечне літо - 2016



                  Літо, довгождані канікули… це пора на яку очікує кожен школяр. Це довгі, предовгі канікули ( які чомусь швидко збігають), це тепле ласкаве сонечко, сільський  ставок з чистою водичкою, велосипед, стадіон з іграми, мандрівки …і улюблена книжка.
Літечко теплом нас зустрічає
Це чарівна, казкова пора!
    Головне – весело і корисно  провести свій літній відпочинок. А це дуже просто – завітавши з друзями на «Бібліотечне літо – 2016», тому що на усі літні канікули погода в бібліотеці буде сонячна і веселкова, книжкова, виставкова, танцювальна, художня і можливо з деякими «хмаринками».  Найцікавіші пропозиції книжкового літа: чимало ігор, жартівливі вікторини, фотоконкурси і казкові розваги, перегляди, віртуальні мандрівки, бібліотечна мультляндія та багато іншого. І не забувайте – у книги не буває канікул.
 Бібліотека оголошує фотоконкурс «Дивовижні миті у рідній природі» до 1 вересня.
Щорічний конкурс «Кращий читач – 2016».
Розгорнуто книжково – ілюстративну виставку « Цікаву книгу в літо».





 «Поетичні літні віршування» для молодших школярів розпочалися з вірша А. Костецького «Канікули, канікули…»
     Сподіваюся, що знайдеться час і для того, щоб почитати рекомендовані твори по шкільній програмі. Хочеш мати гарні оцінки в школі – допоможи собі сам, прочитай твори влітку.
То ж беріть з собою інтерес до літератури, бажання читати і пізнавати світ і в бібліотеку!

 

 

Вболіваймо за Україну.


            10 червня у Франції стартує фінальна частина чемпіонату Європи з футболу, в якій братимуть участь 24 національних збірних. Серед них і збірна України. Рівно п’ятдесят один двобій – від зустрічі відкриття і до фіналу можна переглянути і почути в бібліотеці,  то ж пропоную користувачам стежити за подіями з чемпіонату і стати безпосередніми учасниками чемпіонату Європи з футболу – 2016. До вашої уваги повний розклад матчів Євро – 2016.




 


Вболіваймо за український футбол так, як ми вболівали і вірили в перемогу Джамали на Євробаченні -2016.




неділя, 5 червня 2016 р.

Інформація від бібліотеки


     І знову хочу нагадати, що в ефірі Українського радіо триває спецпроект Українського Радіо «Авторські читання». Це є добра нагода для бібліоманів ознайомитися з новими книгами, ще й голосом самих авторів, особливо коли книги ( поки що) немає ні в бібліотеці, ні у друзів.
    Прозвучала повість відомої української письменниці Зірки Мензатюк «Як я руйнувала імперію». У ній ідеться про розпад СРСР. Оповідь ведеться від імені тринадцятилітньої київської школярки Яринки. Саме вона та її друзі стають очевидцями, як руйнується та падає надімперія-молох.
 

Тільки-но книжка вийшла друком, як відразу спричинила гостру полеміку, зокрема, у медійному просторі. Нині проблема радянського минулого в українському суспільстві особливо на часі.                   
 
Нині в ефірі звучить нова частина циклу «Авторські читання» - повість Богдана Жолдака «УКРИ» - це суцільний "екшн", заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв "Енеїди", відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
Для читачів майже всіх поколінь.
Слухайте по буднях о 22.10. на Першому каналі Українського Радіо. Можна слухати онлайн або скористатися архівом укррадіо.  То ж в бібліотеку і разом прослухаємо.

                       

 

середа, 1 червня 2016 р.

Куріння чи здоров’я – обираємо самі


        Міжнародна спільнота відзначила Всесвітній день без тютюну.  Щороку через наслідки тютюнопаління в світі прощається з життям близько 100 тисяч осіб.  
І мало хто звертає увагу на цю страшну статистику, а вона каже:
-          Кожні 6 секунд у світі через тютюн вмирає приблизно  одна людина;
-          За одну секунду на Землі викурюється 300 тисяч сигарет;
-          Загальна маса недопалків на планеті за один рік – 2 млн. 250 тисяч тонн;
-          За прогнозами експертів у 2030 році через тютюнокуріння помиратиме понад 10 млн. осіб;
-          Україна посідає 17 місце в списку країн за кількістю курців і є другою країною в світі ( після Чилі) де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків і дівчат;
-          Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у 10 років.
Тож заходьте в бібліотеку і ознайомтеся з тематичною поличкою «Куріння чи здоров’я – обираємо самі»