вівторок, 28 лютого 2017 р.

Мужність і сила духу Лесі Українки


                 …Я жива! Я буду вічно жити!
                  Я в серці маю те, що не вмирає…

                  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871р. у Новограді-Волинському. Мати її — письменниця Олена Пчілка і батько — юрист  багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи. Серед близького оточення майбутньої поетеси були відомі культурні діячі: М. Драгоманов (її дядько по матері), М. Старицький, М. Лисенко. Все це сприяло ранньому входженню Лесі в літературу: в дев'ять років вона вже писала вірші, у тринадцять почала друкуватись. У 1884р. у Львові в журналі “Зоря” було опубліковано два вірші (“Конвалія” і “Сафо”), під якими вперше з'явилось ім'я — Леся Українка.
     Леся Українка залишила велику й цінну літературну спадщину, незважаючи на те, що все своє життя тяжко хворіла. Останні роки життя пройшли в подорожах на лікування до Єгипту й на Кавказ, де вона й померла в серпні 1913 року в Сурамі на 42 році життя. Похована на Байковому цвинтарі в Києві.  
   Про велику українську поетесу Лесю Українку про її життєвий шлях вела розмову вчителька української мови і літератури  О. Д. Ковтуцька  з учнями 6 – го класу на літературній годині «Сила духу, мужності й краси».
 
 

 

 

Користувачі  сільської бібліотеки ознайомилися з книжковою виставкою  «Мужність і сила духу Лесі Українки».          

З ювілеєм, Личковецька школо!

                      
         Личковецька середня школа відзначила 40-літній ювілей!


             Сільська бібліотека приєднується до найщиріших вітань на адресу школи.
 Нехай і далі примножуються Ваші досягнення в найважливішій справі українського суспільства - формуванні високоосвіченої, творчої, духовно багатої людини. Школі-ювіляру бажаємо процвітання, вчителям і учням - успіхів, щастя та міцного здоров'я!
Нехай людська шана буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро.
 Спасибі за підтримку і плідну співпрацю з сільською бібліотекою.

                                   З ювілеєм Вас!

четвер, 23 лютого 2017 р.

Єдиний скарб у тебе – Рідна Мова


       Кожного року 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
Це свято було оголошено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році з метою захисту мовного й культурного розмаїття. Починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні. Тема Міжнародного дня рідної мови 2017 року – «Стале майбутнє на основі багатомовного навчання».
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.         Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: « Як парость виноградної лози плекаймо мову…». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!
 Давайте разом захищати і вивчати найбільше наше багатство – нашу Рідну Українську Мову.
         В бібліотеці  оформлено книжкову виставку «Єдиний скарб у тебе – Рідна Мова».
Користувачі мали можливість долучитися до мовних вікторин, послухати цікаві експрес-уроки української мови від Олександра Авраменка,  доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, звучали пісні, вірші про рідну мову.

середа, 22 лютого 2017 р.

Небесна сотня у вирій полетіла


   Україна вшановує 3-тю річницю подвигу загиблих героїв Небесної сотні під час Революції Гідності.
     Їх назвали Небесною сотнею – патріотів, які загинули в Києві на Майдані. Семеро з них народилися  на Тернопільщині. Гинули за честь, за волю, віддали життя за кращу долю рідного краю, за право бути Українцем. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності ставши Ангелами – охоронцями на небі.
     В Личковецькій середній школі пройшов урок правди -пам’яті, присвячений тим, хто захищав і захищає свободу і незалежність України. Вчитель історії Л.Б.Вітко  повела розмову про події, які сталися лютневими днями на Майдані Незалежності. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу , за нашу з вами свободу та оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі сини та дочки. Усі загиблі з Небесної сотні посмертно отримали звання Героя України.
Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто загинув захищаючи свободу і суверенітет України. Присутні запалили лампадки та разом прочитали молитву за Україну. Переглянули відеоролики «Свічка пам’яті», «Юні Ангели».







 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні в Личковецькій сільській бібліотеці створена виставка-інсталяція «Небесна сотня у вирій полетіла», прозвучала майданна поезія, переглянули відео матеріал «Любомир Гузар: Небесна Сотня на сторожі Гідності»
 
 
 
 

 

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь в наших серцях…

         Слава Україні!   Героям слава!

 

неділя, 19 лютого 2017 р.

Наповніть серце добротою

   17 лютого – міжнародний День спонтанного прояву доброти.
    Щирою посмішкою, гарним словом, невеличкою допомогою можна зробити наше життя приємнішим і кращим.  Закликаємо бути не просто чуйними до чужої біди, а добрими безмежно і безкорисливо.
Добро, як посмішка, завжди повертається, якщо її дарувати даром!
Любіть, творіть добро!
      Відомий американський письменник, журналіст та громадський діяч Марк Твен говорив: «Доброта — це те, що може побачити сліпий і почути глухий».

Кажімо більше добрих слів,
Нехай чиясь душа зрадіє.
І в круговерті сірих днів
Твоє тепло когось зігріє.
Кажімо більше добрих слів
В цей час нелегкий і тривожний.
О, скільки тих, хто б так хотів
Любов відчути, адже кожний
Із нас народжений для щастя,
Тому в цей час злоби, нещастя
Кажімо більше добрих слів.

      Щиро вдячна учням 4-го класу за цей чудовий, щирий дарунок доброти для сільської бібліотеки.


 

Гордімося друзі, що ми українці


            Учасник шоу  «Україна має талант», керівник студії «Водограй», буковинський волонтер Святослав Край  з патріотичною благодійною програмою   «Гордімося друзі, що ми українці»  16 лютого 2017 року завітав у Личковецьку середню школу. Творча акція співака має благодійну мету - збір коштів для потреб бійців, які служать в зоні АТО.
      В залі звучали пісні про Україну, про матерів, які виряджали своїх синів на боротьбу, пісні, народженні в АТО, авторські пісні.
      На цій зустрічі були присутні сільський голова Дуда Степан Миколайович та голова спілки ветеранів Афганістану Гусятинського району Храпливий Михайло Михайлович.
     Учні, вчителі та гості благодійного концерту спільно промовили молитву за мир в Україні, за усіх наших захисників.
     Діти, батьки яких перебували на Сході, разом з Святославом Краєм розгорнули синьо-жовте полотнище воїнів АТО.
     Зі словами вдячності до всіх присутніх звернулася директор школи Шовдра Євгенія Василівна, яка передала волонтеру грошову допомогу для потреб воїнів АТО та обереги, виготовлені учнями.
Сільська бібліотека теж приєдналася до благодійної акції.
    Незабутнє враження від концерту, море позитивного настрою. Велике спасибі пану Святославу та найщиріші побажання українським героям. Назавжди запам`ятається всім ця зустріч. Відеозапис можна переглянути в бібліотеці.



Ісповідник за Христа і Україну


      Майбутній патріарх народився у с. Заздрості на Тернопільщині. Справжнє ім’я Йосифа Сліпого – ( Сліпий- Коберницький – Дичковський (17.02.1892 –7.9.1984рр.) – визначний український церковний діяч, Патріарх УГКЦ, кардинал (з1965). 
     Закінчив Тернопільську українську гімназію. У 1911р. вступив до Львівської духовної семінарії та студіював у Львівському університеті. Восени 1912р. митрополит А.Шептицький направив Йосифа Сліпого на навчання до Інсбукського університету (Австрія). Володів грецькою, латинською, італійською, німецькою, англійською та французькою мовами. Після повернення на батьківщину Йосиф Сліпий викладав богослов’я  у Львівській греко – католицькій духовній семінарії. З 1926р. – ректор Львівської духовної семінарії, яку реорганізував 1928р. у Греко-Католицьку Богословську академію.  Брав участь в наукових конференціях та з’їздах. Цікавився українським мистецтвом, створив музей церковних мистецтв при Богословській академії.  Після смерті митрополита Андрея Шептицького у 1944р. Йосиф Сліпий посів його місце, очоливши УГКЦ, а вже за рік з іншими католицькими владиками  був ув’язнений радянською владою. Перебуваючи у мордовських та сибірських таборах (всього 18 років) Йосиф Сліпий намагався підтримувати зв’язки з духовенством та вірними церкві у підпіллі.
Лише в 1963 році клопотанням Папи Іоанна ХХІІІ Й. Сліпого було звільнено і він виїхав до Риму. У Римі він почав діяльність з розбудови церковного життя: в 1963 році виступив на ІІ Ватиканському Соборі й домігся надання Львівсько-Галицькій єпархії патріархального статусу, в 1966 році відновив діяльність Українського католицького університету в Римі. Завдяки Сліпому в Римі було побудовано собор Святої Софії, встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку. У 1965 році Й. Сліпий став кардиналом, верховним архієпископом. Перебуваючи на цій посаді, він у 1968-1976 рр. відвідав найбільші українські громади в 14 країнах Європи та Америки, що сприяло консолідації українства всього світу. Помер патріарх на 92-му році життя в Римі. 1992 року (у рік століття від дня його народження) прах Йосифа Сліпого було перепоховано у Львові, біля собору св. Юра.
     З нагоди 125 річчя від дня народження  видатного церковного діяча та Патріарха Української греко-католицької церкви  кардинала Йосифа Сліпого в бібліотеці розгорнуто тематичну виставку «Ісповідник за Христа і Україну»  Користувачі бібліотеки віртуально побували у Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата».                                           


понеділок, 13 лютого 2017 р.

День дарування книг




    Починаючи з 14 лютого 2012 року відзначається Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day).
    Це одне з наймолодших свят в календарі, яке об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання. За три роки свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників.
З кожним роком все більше книжок, як уже прочитаних, так і зовсім нових, вирушає в бібліотеку.
Дарувати книгу в Міжнародний день дарування книг - це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей до книги. Основна мета - надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу дитині. . У цей день ділитись любов'ю до книг — так само важливо як і дарувати їх.
     Давайте приєднаємося до акції "Подаруй книгу бібліотеці" і книги стануть доступні дітям - читачам бібліотек! А Ваша книга приєднається до книжкової виставки в бібліотеці:


       І не забудьте залишити на книзі щирі побажання.
 Підсумки вашої доброти ми оприлюднимо 23 квітня у Всесвітній день книги.
І саме 14 лютого, у  день усіх закоханих не забудьте до валентинки  додати в дарунок цікаву книгу.

середа, 8 лютого 2017 р.

Стартує ЗНО - 2017



Почалася реєстрація на основну сесію ЗНО. Триватиме вона з 6-го лютого по 17 березня. Обов’язковими предметами є українська мова та література, математика  або історія України. Детальний перелік документів та умови реєстрації розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Майбутнім абітурієнтам, нашим одинадцятикласникам, зичимо щасливого старту до здійснення мрій.


Для вас в  бібліотеці  викладка літератури «Стартує ЗНО - 2017»

Безпека дітей в Інтернеті

7 лютого Україна відзначила День безпечного Інтернету, який пройшов під гаслом: «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету», який в Україні  відзначається з 2009 року за  підтримки « Майкрософт Україна»

День безпечного Інтернету (SID) відзначається другого дня другого тижня другого місяця щорічно. Тисячі людей в усьому світі об’єднуються заради підвищення освіченості з питань онлайн-безпеки, просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю.


Разом з учнями 2-го та 4-го класів та вчителем інформатики Л. Д. Перешлюгою обговорили питання безпечної поведінки в Інтернеті, зацікавилися легендою про тенета інтернету «Чарівна країна  WWW», запропонували скористатися послугами сайту Оn-ляндія: безпечна веб-країна та ознайомитися з матеріалами, завдяки яким діти зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.


Цікава презентація «Інтернет.Правила безпеки»  повелася з користувачами бібліотеки учнями 6-го класу, розгадували  ІТ- кросворди і, чесно кажучи, я теж дізналася багато цікавого.
Тож щиро кажу: 6-ий клас – Ви молодці! Ви - Всезнайки, тобто Інтернет-знайки!




В бібліотеці оформлено тематичну поличку «Безпека дітей в Інтернеті»