субота, 30 грудня 2017 р.

З Новим Роком!


                 З Новим роком, добрі люди !
                 І я знаю, з Вами буде
                 Запашна, смачна хлібина,
                 Щастям сповнена година,
                 Сіль жадана на столі,
                 Лад і спокій на землі !
                 З Новим роком, добрі люди !
                 І нехай у Вас не буде
                 Горя, смутку і біди.
                 Ну, а поруч щоб завжди
                 Крокувала доброта,
                 Найдорожча і свята.
                 З Новим роком, добрі люди !
                 Хай любов заходить в дім,
                 Хай добро панує в нім,
                 Хай в родинах спокій буде,
                 Хай щастить Вам, добрі люди!

четвер, 28 грудня 2017 р.

Новорічно - різдвяна казка

          Мрії і бажання  таки збуваються, особливо перед Новим роком, і ми, разом з учнями 5 класу Личковецької середньої школи (класний керівник Л.Д. Перешлюга) побували у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.
      Усі стали учасниками веселого, яскравого , інтригуючого новорічного дійства у фойє театру «Пригоди в Країні Морозива» та переглянули музичну казку «Кришталева туфелька» за мотивами казки Ш. Перро «Попелюшка». Потрапили у новорічно-різдвяну казку: побачили головну ялинку на Театральному майдані і різдвяну шопку.
Надовго запам`ятається пізнавальна, змістовна і цікава екскурсія. Ще довго будуть згадувати діти поїздку.





понеділок, 18 грудня 2017 р.

По Україні з краю в край іде Святий Миколай

 
 Святий Миколай Чудотворець – єпископ міста Мира (нині Туреччина), уславлений своїми чудесами та доброчинністю.  У цьому місті, на подвір’ї церкви, у якій колись служив  святий встановлено пам’ятник, де його зображено обступленим дітьми. Перед святом діти пишуть листи Святому Миколаю і кожна дитина з нетерпінням чекає на цей день. Бо Миколай - чудотворець піклується про  дітей, направляє їх на праведну дорогу. Він щороку приносить подарунки. Це улюблений святий українців – не тільки дітей, але й дорослих. На Миколая особливо опікуються сиротами та знедоленими дітьми.  Берімо за приклад добрі вчинки святого і, не забудьмо молитовно подякувати за його дарунки і ласки.

      Бібліотека теж отримала дарунок від Святого Миколая – річну підписку християнського дитячого журналу  «Зернятко», за що щиро вдячні парафіянам церкви Святого Миколая. Читачі нашої бібліотеки найчемніші – тож слухняно чекають гостинців. Про історію життя святого Миколая, Чудотворця мірлікійського, можна прочитати переглянувши  книжкову виставку «По Україні з краю в край іде Святий Миколай».
Від Миколая починають готуватися до Різдва. Запрошую разом, в бібліотеці,  згадати старі і вивчити нові колядки, щедрівки, віншування.
Я із святом Вас вітаю й віри в диво Вам бажаю!


середа, 6 грудня 2017 р.

Усім про захисників України

     
     6 грудня – День Збройних Сил України.
Професійне свято української армії запровадили нещодавно –в 1993 році, проте історія бойових традицій наших співвітчизників тягнеться ще з часів Київської Русі.
Сьогодні у кожній оселі вшановують тих, чия професія – захищати Батьківщину, які в лиху годину мужньо захищають  рідні кордони від недругів, боронять українську землю. Ми віримо: наша непереможна українська армія здобуде перемогу, дякуємо і молимося за кожного солдата, за наших односельчан, котрі захищали і захищають  територіальну цілісність нашої держави.
Неоголошена війна триває вже четвертий рік. Журналіст  газети «Свобода» Михайло Ухман тривалий час перебуває в зоні АТО, аби розповідати читачам про війну з перших уст, показувати її справжнє обличчя, знайомити із сучасними українськими героями. Про славних українських захисників ви можете дізнатися більше переглянувши книжкову виставку «Усім про захисників України».

Благодійний ярмарок

        В Личковецькій школі відбувся благодійний  ярмарок. Столи прикрашали різноманітні смаколики, домашня випічка. Тут вам і бабусині пиріжки, і горішки, і печиво від матусі, і солодкі яблука, і цікаві творчі шедеври від учениці 5-го класу Діани Дутки.  Учасники, щирі українці, ділилися  своїм бажанням допомогти тим, кому потрібна підтримка та тепло сердець!  Гроші вирученні з благодійного ярмарку передадуть  дітям, котрі цього потребують найбільше.
Сільська бібліотека долучилася до проведення акції  і , скажу чесно, я була вражена атмосферою доброти, неймовірної  згуртованості, щирості наших дітей, а моїх користувачів бібліотеки. Велике спасибі організаторам.






понеділок, 4 грудня 2017 р.

Світ ловив мене, та не спіймав



     "Шукаємо щастя по країнах, століттях,
    а воно скрізь і завжди з нами..."                                                                                   Г.С.Сковорода.
     Вчора минуло 295 років від дня народження видатного українського філософа, просвітителя, поета, художника і музиканта Григорія Сковороди,  людини універсальних знань і здібностей, палкого захисника інтересів знедоленого народу. Його ім’я посідає поважне місце в ряду тих видатних діячів минулого, які збагатили філософську думку та художню літературу. Життєвий і творчий шлях мислителя цікавив і цікавить не тільки науковців, а й читачів, бо він сміливо і переконливо розглядав проблеми гуманізму, щастя і спорідненої праці людини. Його пісні, байки, притчі, філософські праці пережили свого автора і ввійшли до світової скарбниці знань. Сковорода мріяв про працю за здібностями, вільну, радісну, одухотворену, натхненну красою природи.
Постать Григорія Сковороди є унікальною для України. Вічний мандрівник і безсрібник, Сковорода не лише залишив у спадок нащадкам свої твори та роздуми, але й дав рідкісний приклад життя людини, яка дозволила собі жити за покликом душі і навчала того ж інших.
На своїй могилі Сковорода заповідав написати загадкові і бентежні слова: «Світ ловив мене, та не спіймав».
 Про життя і діяльність Г.С. Сковороди  в бібліотеці оформлено книжкову виставку.

 Його ловив світ, але він залишився з нами.

субота, 25 листопада 2017 р.

Палахкоче свіча поминальної нині молитви


25 листопада українці та світ вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-33 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.
Національні пам’ятні заходи до роковин геноциду пройдуть під гаслом "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".  Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917-1921 років. 
Як відомо, у 1917-1921 українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. В Інституті національної пам’яті пояснюють: насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії  — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців.
О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українці запалюватимуть свічки в пам'ять про убитих геноцидом українців  та на підвіконнях осель.
Запали свічку пам’яті, молячись за тих, хто помер страшною голодною смертю у час великого  злочину проти селянства – штучного Голодомору тридцятих років. Це наш біль, наша історія, яка впродовж років замовчувалася, але завжди жила у людській пам’яті незагоєною раною, ятрила серце і душу. Про трагічну сторінку Голодомору 1932-1933 років ознайомить книжкова виставка « Палахкоче свіча поминальної нині молитви».
Довідково:
Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей.
Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”.
Голодомор залишається історичною темою, що демонструє найбільший консенсус українців в оцінці минулого. За цьогорічною соціологією, 77% вважає його геноцидом.

вівторок, 21 листопада 2017 р.

День Гідності та Свободи


       Сьогодні, 21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України - День Гідності та Свободи.  Чотири роки тому, увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже 1500, а 24 листопада – понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протест швидко став масовим, зокрема, через кривавий і жорстокий розгін студентів вночі 30 листопада 2013-го. Вже за кілька днів в центрі Києва люди облаштували наметове містечко, яке влада кілька разів намагалася розігнати силою. Закінчилася Революція гідності, як згодом назвуть ці події, втечею Януковича та розстрілом Небесної сотні. Кривавою стала ніч на 30 листопада. Тоді для розгону майданівців злочинна влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. 18-20 лютого – пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок та вбито багатьох євромайданівців, які стали героями Небесної  сотні. 
      У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Личківці Гусятинського району учні 8 класу з класним керівником Міходуєм І.В. та педагогом-організатором Храпливою А.П. підготували виховний захід «Україна – країна нескорених!».
Школярі згадували події Майдану, декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Учитель історії Вітко Л.Б. розповіла присутнім про події восени 2004 р. та у листопаді 2013 - лютому 2014 роках, побажала всім не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу.
 На  вшанування пам’яті Героїв Революції гідності та відзначення  День Гідності і Свободи  оформлено книжкову виставку. 



        Щиро вітаю Вас зі святом – Днем Гідності та Свободи!

Світ мрій і пригод Астрід Ліндгрен


         110 років тому народилася легендарна шведська письменниця Астрід Ліндгрен.
…Ми знаємо її з дитинства, точніше – її героїв. Хтось завдяки книжкам, хтось – завдяки мультфільмам і фільмам. Правда, для більшості знайомство з творчістю Астрід Ліндгрен обмежується Карлсоном, що живе на даху, та Пеппі Довгапанчоха. Хоча були ще і юний детектив Блюмквіст, і дочка розбійника Роня, і Расмус - волоцюга, і брати Лев’яче Серце та ін.. Авторка цих захоплюючих  історій  нагороджена Великою Золотою медаллю Шведської академії  і двома Міжнародними Золотими медалями Ганса Крістіана Андерсена. Астрід Ліндгрен авторка майже сорока книжок, перекладених багатьма мовами світу. Чимало творів письменниці перекладено українською мовою і я впевнена, що ви із захопленням прочитаєте про цікаві, веселі пригоди героїв книжок. І я, разом з учнями  4-го класу помандрували у дивовижний світ мрій  і пригод маленької дівчинки Пеппі і її друзів з повісті «Пеппі Довгапанчоха».
 14 листопада, в день народження, також вручають нагороди імені Астрід Ліндгрен одному зі шведських авторів, які пишуть для дітей. 

середа, 8 листопада 2017 р.

День української писемності та мови

       
  У День української писемності та мови - 9-го листопада традиційно відбудеться

XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності і звучатиме на Першому каналі Українського радіо о 12.00. Текст звучатиме о 12.30, його читатиме доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови  Олександр Авраменко. 
Девіз цьогорічного радіодиктанту – 
«Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».
       Запрошуємо усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання. Стати учасником радіодиктанту надзвичайно просто. Окрім бажання, необхідно мати аркуш паперу, ручку, радіоприймач, комп‘ютер, планшет або телефон з виходом в Інтернет.
  Запрошуємо приєднатися до написання диктанту національної єдності!

Журавликом на рідну землю

 


Минає 145 років від дня народження Богдана Лепкого ( народився 4 листопада 1872 р. на хуторі Кривенький (нині не існує), неподалік від с. Крегулець (нині – с. Крогулець Гусятинського району),  письменника, літературознавця, критика, видавця, редактора, перекладача, художника, педагога, видатного діяча української та польської культур.
Він усе життя і весь талант присвятив своєму народові, збагаченню його культури, літератури.
    Про життєвий і творчий шлях українського письменника Богдана Лепкого, його поезією та казками для дітей ознайомили присутніх учні 4-го класу разом з класним керівником Л.Д. Сталеною на літературно-музичній композиції « Журавликом на рідну землю».
  Богдан Лепкий - то один з велетів української літератури і ми повинні читати його твори, знати ідеї, пам’ятати його слова: «Для України треба не тільки вмирати, але й жити!». Збережімо світлу пам'ять про великого співця галицького Поділля.


З творчою спадщиною письменника можна було ознайомитися, переглянувши книжкову виставку.


 

Житиме повік в серцях народу довічна вдячність воїнам УПА

        В Личковецькій ЗОШ I-III ст. відбувся патріотичний захід присвячений 75- річчю створення УПА «Житиме повік в серцях народу довічна вдячність воїнам УПА».
Українська повстанська армія (УПА) – військово-політичне формування, що діяло в Україні протягом 1942-1953 років. У жовтні 1942р. у результаті об’єднання окремих відділів Української національної самооборони, січових військових формувань ОУН була створена Українська Повстанська Армія. Вона стала грізною військовою силою. 
  Учні 9-го класу із класним керівником Дроник О.Я  вшановували пам’ять героїв УПА патріотичними віршами і стрілецькими піснями.  Усі присутні  почерпнули нові знання і факти про рух опору на теренах України зі слів вчительки історії Вітко Л.Б. Переглянули кадри документального  фільму  про  діяльність УПА та її  керівників.
Цікавими для усіх стали відомості про діяльність УПА на території наших сіл. Члени клубу «Патріот» (керівники М.М.Бориско та А.П.Храплива) зібрали багато фактів про вірних синів і дочок України: 
Біжать роки, як той струмок,
 що витікає в річку.
І нерозривним ланцюжком
В життя лягає стрічку.
Усе буває на шляхах –
І гори. І рівнини,
Та пам'ять про воїнів УПА
Ніколи не загине.
І подвиг той їх боротьби
Під тризубом держави.
Вони зробили, що змогли,
Для нас, не ради слави.

   На світанку,  12 лютого 1946 року, на свято Трьох Святих, воїни УПА перебували у  Великому лісі (гори Медобори)  на горі Альтані поблизу Трибуховець. Усі міцно спали у своїх криївках, не чекаючи ніякої тривоги. Тільки ворон крякав раз у раз, передчуваючи якусь біду. У цей час на посту стояв вартовий Сеньків Микола («ОРЕЛ»). Почувши  крики карателів, він швидко побудив вояків і повідомив про облаву. Каштан Василь («ЯР») - головнокомандувач боївки у селі Трибухівці, дає наказ відступати до Збруча. Почався обстіл і головнокомандувача поранили. Куля потрапила у його дружину Каштан Софію. Знаючи свою долю, Каштан Василь стріляє у свою дружину, її рідного брата, а потім пускає кулю і собі. Бо девіз воїнів УПА: «Краще смерть, ніж у руки ворогові».
Поховали у братську могилу на Трибуховецькому цвинтарі, яка височіє до сьогодні.
Хлопці-побратими, в пам`ять про загиблих, склали вірш.

                         У 46 році
В  46 році, у четвер раненько люди гомоніли,
По лісі рознеслась луна,
Що там на півночі, в лісах Медоборах
Сунуться московські війська
У лісі скрізь сумно, холодно, морозно
Там Орел на стійці стояв.
Лиш чує здалека ген-ген за горою,
Як там лютий ворог стріляв.
Тоді Яр вчувши, цю тривожну хвилю,
Залярмував друзів орлят.
І стали рішати друзі  поміж себе
Й рішили всі: відступать.
І стиха-стихенька йшли стрілецьким рядом,
Аж ось зустрічає їх кат.
 І стрінули ката -  огнем привітали,
 І знову на південь подались.
Кулемети грали, друзі відступали,
Лиш ворожі кулі рвались.
Десь ворожа куля Яра поранила,
Біля нього і впала жена.
Ділились ми в горі і доле - недоле
І з рук мужа смерть прийняла.
Там, біля Альтани, п`ять друзів впало
Впав Яр, Явір, Орел і Максим.
Прощай, Україно, і ви, любі друзі,
Що ми в лютім бою падем.
За волю, до бою друзів закликайте,
Хай стануть всі до боротьби!
На цвинтарі ріднім друзі спочивають,
А ми пам`ятаєм про них.

(Записано з уст жительки села Трибуховець,  очевидиці тих далеких подій історії нашого села Чупак Євгенії Дмитрівни (1930 р.н.,)

    Захід доповнювала книжкова виставка. Матеріали, зібрані гуртківцями, можна переглянути в бібліотеці.       

неділя, 1 жовтня 2017 р.

У завтрашній день - з вірою, надією, любов'ю та мудрістю

       Щиро вдячна усім користувачам і друзям бібліотеки за найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек  та з святом  Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Адже вшановуючи Софію-Премудрість, в 1998 році в Україні запровадили День бібліотек,  який відзначають 30 вересня.
     А сьогодні День вчителя.  Це свято відзначають у першу неділю жовтня і мої вітання линуть на адресу  наших вчителів.  Нехай Ваші серця зігріває любов вдячних учнів, батьків. Бажаю міцного здоров'я, щирої радості, нових педагогічних звершень заради рідного краю та незалежної України.
     Велике спасибі за підтримку сільської бібліотеки, адже Ваші вихованці є активними в житті книгозбірні, бо завжди книга залишається невичерпною криницею людських  надбань, саме з неї ми черпаємо знання, пізнаємо істину, наповнюємо своє дозвілля потрібним і корисним.
     Тож, берімо з собою віру, надію, любов, мудрість і сміливо крокуймо у завтрашній день.

      Зі святом!

неділя, 3 вересня 2017 р.

Бібліолітні миттєвості - 2017

      Ось і настала пора золотої осені. Ніби ще зовсім недавно раділи літньому сонечку, цікавим бібліотечним канікулам , але…пора вже до школи. Відбувся перший дзвоник і завтра починається повноцінний навчальний процес. Разом з читачами переглядаємо цікаві фотомиті  з життя бібліотеки і пропонуємо Вам, шановні користувачі, рубрику «Бібліолітні миттєвості - 2017»: