неділя, 27 грудня 2015 р.

За "Заповітом" Тараса Шевченка


«Як умру, то поховайте
 мене на могилі,
серед степу широкого
на Вкраїні милій»

              Ці Шевченкові  рядки відомі кожному з нас із дитинства. 25 грудня виповнилося  170 років відтоді, як поет написав «Заповіт»,  який є найвідомішим українським віршем усіх часів. Всю поезію Тараса Шевченка можна назвати своєрідним дороговказом для українців. Але саме « Заповіт» актуальний завжди. Відразу після написання поезія ходила в народі у переписах, а вже пізніше літератори взялися за переклад «Заповіту». Нині є понад 150 перекладів іншими мовами.
             І як натхненно декламував  Шевченкове слово Сергій Нігоян з  Небесної  сотні!  Воно і тепер в серцях українців і спонукає до боротьби.  Тож запрошую в  бібліотеку  долучитися до пророчого слова безсмертного Тараса переглянувши тематичну  виставку  «За  «Заповітом» Тараса Шевченка».

 



 

 

Користувачі бібліотеки здійснили віртуальну екскурсію до музею Заповіту Т.Г.Шевченка в Переяславі – Хмельницькому, який відкрито  в колишній садибі лікаря  А.О.Козачковського, де у ніч з 24 на 25 грудня 1845 року написано безсмертний твір – «Заповіт».

неділя, 29 листопада 2015 р.

Я бачу, як важкий достиглий колос схилився над голодними дітьми.


     Україна вшанувала жертв голодомору – геноциду в 1932 -1933 рр. Це спільна біль і спільна пам'ять нашого народу, бо в Україні немає сім’ї, немає родини, яку не зачепила ця жахлива трагедія. Тодішня влада хотіла приховати від інших країн і майбутніх поколінь своє злодіяння. Але ми не забули. Минули роки і світ дізнався правду.
    З нагоди 82 –ї річниці трагедії голодомору в бібліотеці розгорнуто виставку « Я бачу, як важкий достиглий колос схилився над голодними дітьми..».
 
                               
 

    На вшанування мільйонів загиблих від голодомору разом з учнями школи приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалили свічки Пам’яті біля могили борцям за волю України.
 
                                
 


        Користувачі бібліотеки відвідали сайт Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодомору» де ознайомилися з виставкою « Люди правди» - про тих осіб, які не боялися розкривати правду про страшний голодомор в Україні.
                                 Ми пам’ятаємо!    Світ визнає!

середа, 25 листопада 2015 р.

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ



                             День Гідності та Свободи
У 2013-2014 рр. в Україні відбулася безпрецедентна подія. Народ повстав проти свавілля корумпованої влади.
    Ми – не раби і ніколи ними не будемо, ми за гідність, нас не можна вбивати, обкрадати та обманювати, ми єдина нація, наш шлях до європейських цінностей – такими були гасла Революції Гідності. Акції на підтримку євроінтеграції розпочалися на столичному Майдані незалежності, тому акцію назвали – Євромайдан.  Торік Президент України Петро Порошенко підписав указ про встановлення Дня Гідності та Свободи, щоб віддати належну шану патріотизму і мужності громадян, які восени 2004р. та в листопаді 2013 -  лютому 2014р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Саме 21 листопада 2013 р. був перший вихід активістів на майдан Незалежності, який і передував наступним трагічним подіям.
   Цього року День Гідності та Свободи відзначається під гаслом: «Вільні творять майбутнє!»
    В пам'ять про Революцію Гідності в бібліотеці розкрито тематичну виставку « Проведіть серця через Майдан», з користувачами бібліотеки переглянули документальні фільми, читали і слухали поезію і пісні  Майдану. Хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих на сході країни, запалили свічку Пам’яті.

 




      Україна вже заплатила високу ціну і продовжує платити у війні на Донбасі за те, що вибрала свободу. Тож пам’ятаймо тих, хто пожертвував за неї найдорожчим – життям, і робімо все, щоб їхня жертва не була даремною.

             Слава Україні!  Героям  слава!

середа, 11 листопада 2015 р.

Листопадовий чин - історія українського подвигу



 1 листопада  відзначили річницю Листопадового чину - військового повстання у Львові. Ця подія стала початком створення Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято стоїть поряд з найвизначнішими датами української історії бо було чи не першим вогником надії на отримання Незалежності Західної України.
Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) — військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення української влади. Листопадовий чин спричинив утворення Української Держави площею 70 тис. км². 9 листопада було сформовано її уряд — Державний Секретаріат. 13 листопада Українська Держава отримала нову назву — Західноукраїнська народна республіка. Втім, це призвело до опору поляків і розгортання з перших днів існування ЗУНР польсько-української війни (1918-1919рр.). Листопадовий чин – безсумнівно, один з найяскравіших епізодів історії. Пропонуємо вам оглянути, як він відбувся та що йому передувало ознайомившись з викладкою літератури « Листопадовий чин – історія українського подвигу», також скористатися ресурсами Інтернету.
 

неділя, 8 листопада 2015 р.

ПІД ПОКРОВОМ ТВОЇМ, БОГОРОДИЦЕ


      Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Можливо, саме тому так багато свят на честь Богородиці саме восени. І одне з найбільших свят – Свята Покрова. І День захисника Вітчизни вперше відзначила країна 14 жовтня, на Покрову. Цей день ще також вважається датою створення Української Повстанської Армії, здавна і є святом українського козацтва. Відтак обраний не випадково, а виходячи з історичної традиції вшанування українського війська на Покрову. Це свято справді  народне. Наша армія, за останні півтора року пройшла складний шлях за час протистояння російській агресії, військо зміцніло в десятки разів і кількісно і якісно.
  Саме на Покрову, під час святкового концерту « Під Покровом Твоїм, Богородице» запросили наших героїв – воїнів односельчан, які повернулися з зони АТО, щоб сказати їм найщиріші слова вдячності за відвагу, мужність та героїзм. Зал стоячи, гарячими оплесками, запашним короваєм вітав:
Квоку Віталія Івановича
Гриців Михайла Івановича
Галущака Петра Івановича
Смаглюка Олександра Миколайовича
Кришталовича Миколу Мироновича

  Також вітання линули нашим односельчанам, які захищають східні кордони нашої держави:
Тахновському Михайлу Анатолійовичу
Пласконь Івану Васильовичу
Осарчуку Олегу Павловичу
Кизимі Михайлу Володимировичу
Шамарі Михайлу Дмитровичу



 
Ми бажаємо Вам щастя й здоров’я, перемоги в безглуздій війні, хай збуваються мрії, покинуть тривоги. Хай завжди буде мир на землі!
   Голова Личковецької  сільської ради Дуда Степан Миколайович привітав бійців, висловив глибоку вдячність та шану землякам, які відважно захищають державу. Отець Андрій та отець Олег поблагослови та  освятили ікони, які подарували захисникам.
    Хвилиною мовчання вшанували всіх солдатів, які загинули в зоні АТО, захищаючи нас, і які назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.
     В концертній програмі взяли участь вокальні жіночі ансамблі ( М.Киличава, О. Дроник, М.Мигаль, М. Каламін, О.Люба, М.Глушко), (М.Палюх, М.Бориско, С.Старенька, М. Пласконь, М.Огородник, І.Мигаль),  Повстанські, козацькі пісні лунали у виконанні отця Андрія, А.Малковича, А. Зайця, А.Москалика, П.Хом’яка,С. Перешлюги. Звучали авторські поезії у виконанні Л.Осідак, М.Глушко. Полюбилися глядачам виступи танцювальних колективів Личковецького будинку культури під керівництвом Т.Дмитрик.




 
  І на завершення  святкового дійства прозвучала пісня – побажання « Хай щастить» у виконанні отця Андрія та С. Перешлюги.

   У фойє розгорнуто літературно – мистецьку виставку « Під покровом Твоїм, Богородице»,

 


неділя, 13 вересня 2015 р.

Увага! Діти на дорозі

 

Проходить Всеукраїнський місячник « Увага! Діти на дорозі» аби нагадати дітям правила поведінки на вулиці.  Бібліотека також проводить роз’яснювальну роботу, нагадування і закликає батьків також взяти активну  участь в проведенні Всеукраїнського місячника  «Увага! Діти на дорозі».  Вкотре нагадайте дітям основні правила безпечної поведінки на дорозі, зверніть увагу на особливості маршруту до школи, бібліотеки,  а головне дотримуйтеся правил самі, адже ваша особиста поведінка на дорозі – це найкращий приклад для ваших дітей.
  Триватиме Всеукраїнський місячник до 20 вересня.

 

Короткі історії для душі


Моя помічниця, а нині вже студентка Київського медичного університету народної медицини, Пилипюк Мар’яна  вже два місяці тому принесла, вірніше позичила книгу, щоб ми змогли ознайомитися, але незвичайну – « 365 коротких історій для душі».  ЇЇ автор Бруно Ферреро, італійський католицький священик-монах,  який присвятив себе вихованню й освіті молоді. У своїй книзі він розділив рік на 365 коротких, але дуже повчальних, цікавих і мудрих історій про життя, розвиток суспільства, про наше буття і майбутнє. Питання, які порушуються в книзі надзвичайно важливі і в сьогоднішній час, особливо для молоді. Ці оповідання - наче промінчик сонця, що освітлює і зігріває душу.



 

        Читайте,роздумуйте над словами, пізнавайте світ. Книгу ми читаємо гуртом. Тож запрошуємо до читання та обговорення книги, щоб разом і поплакати, і посміятися, поспівчувати при бесідах за кавою у бібліотеці. Маленькі історії від Бруно Ферреро  люблять і дорослі і діти. Українською мовою видано понад 20 його книг, які є бестселерами.


 

Безкоштовний Wi -Fi в бібліотеці


Передові  інтернет -технології  широкими кроками входять у наше життя. Користувачі бібліотеки мають можливість скористатися безпровідним доступом до Інтернету.              Точку Wi Fi відкрито завдяки програмі «Бібліоміст», це сучасна технологія бездротового доступу до Інтернет – нова послуга бібліотеки, яка отримує широке визнання у користувачів.
       І добре, що нині Інтернет прийшов на допомогу книзі, бібліотекарю та користувачам бібліотеки.




 
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати простори Інтернету завдяки безкоштовному  Wi Fi в затишній бібліотеці.

неділя, 23 серпня 2015 р.

Це все моя святиня - моя Україна

    


16 серпня в с. Личківці відбулося  святкування  Дня села приурочене  Дню Незалежності України. Біля будинку культури у цей день було велелюдно. Односельчани приходили сім’ями, родинами. Було організовано дитячі атракціони, торгівельні точки.
Продовжилося свято концертом, який відкрив сільський голова С.М.Дуда. З благословення отця Андрія (с. Личківці)  та отця Олега (с. Трибухівці ) на сцені виступили більше як 70 учасників художньої самодіяльності. Пісня « Розкажу про Україну» лунала у виконанні сімейного тріо отця Андрія, зачаровував дует ( як і соло) сестер Оксани та Наталії Вонс, виступи дитячого ансамблю (О.Малкович, Д. Цітулець, І.Оліяр, М. Шовдри, О. Ільчишин, В. Чупак, М. Башуцької, Б.Перешлюги, А.Пащенка та ін..). Пісню «Вийди, вийди сонечко» виконали наймолодші учасники свята. Звучали твори для саксафона (А.Град), бандури (Ю.Вовк, О. Лещук). Вокалісти М. Пласконь,Т.Дмитрик, Н.Старенька,О.Хома, А.Москалик створювали в залі атмосферу піднесення, гордості за свій край, свою Батьківщину. Гучними оплесками зустрічали номери молодшої та старшої груп танцювального колективу  Личковецького будинку культури під керівництвом Т. Дмитрик.
Вітали наших мужніх захисників України, демобілізованих Квоку Віталія, Гриців Михайла, чекаємо на скоре повернення Галущак Петра, Смаглюка Олександра. Наші односельчани Кришталович Микола, Пласконь Іван, Тахновський Михайло, Шамара Михайло, Осарчук Олег, Кизима Михайло відстоюють територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються,щоб на святій землі панували мир, злагода і добро. Усім лунали в дарунок пісні і слова подяки.     В концертній програмі читалася поезія наших односельчанок  Зеновії  Мигаль та Марії Глушко. В кожному рядочку віршів струмує щира любов до України, захоплення рідним краєм, віра в непереможність духу народу. Адже там, де працьовиті, духовно багаті люди там у громади щасливе і світле майбутнє і ми подолаємо ворогів-супостатів і заживемо в мирі та благополуччі у своїй Незалежній Україні. Під час концерту із залу надійшла пропозиція - бажання взяти участь у святковому дійстві – і ось на сцені вітаємо нашу гостю – студентку Київського національного університету культури і мистецтв Світлану Третяк.   
Полонила всіх піснею " Країно моя" художній керівник усіх пісенних номерів Марія Богданівна Пласконь.
 
 
 
 
 
  У фойє будинку культури вабила око виставка творчих робіт вихованців художньої студії під керівництвом місцевих художників Наталії та Володимира Семаків. Свої роботи також представила С.Оришак.

 
 
 
Ведучою концерту була я,  зав.бібліотекою  Л.Андреїв і вдячна усім глядачам і учасникам за підтримку. Більше 3-х годин лунало свято і продовжилося біля будинку культури у молодіжному гулянні, який організував гурт «В добрий час». До ранку селом лунала музика.
Відеозапис святкового концерту можна переглянути в Личковецькій сільській бібліотеці,  де для користувачів розгорнуто книжкову виставку «Це все моя святиня – моя Україна".
Організатори свята:
Личковецький сільський голова С. М. Дуда
художній  керівник Личковецького БК  Пласконь М.Б.
директор Личковецького БК  Перешлюга С.Б.

Візьмемо тепле літо у холодну зиму


Нинішня пора – час маринування та консервування, а ще у цей час господині варять пахуче, з плодів, настояних на сонці і літеплі, різнокольорове варення та ароматні компоти.
            Серпнева днина обдаровує врожаями саду та городу. Бо взимку таку вітамінну продукцію – як знайдемо, смакуватимуть і салати домашнього приготування.   Для тих, хто хоче дарунки щедрого літа зберегти на зиму в бібліотеці оформлено  підбірку  літератури, таку собі маленьку енциклопедію для тих,  хто сам консервує овочі і фрукти « Візьмемо тепле літо у холодну зиму».  Читачі мають можливість і свій улюблений рецепт залишити друзям. Цікавою для ознайомлення буде книга « Українські страви,» 1960 року видання, яку люб’язно надала в користування читачка бібліотеки пані Марія.


 
Дорогі господині! Кожен з цих рецептів готуйте з гарним настроєм, легким серцем і любов’ю до тих, для кого ви це робите.
            Смачного всім - всім!

 

неділя, 2 серпня 2015 р.

Літературна спадщина Володимира Винниченка


Володимир Винниченко – письменник, громадський і державний  діяч. Його ім’я, як визначного політика, керівника першого українського уряду ввійшло в історію України.  Володимир Винниченко написав низку законодавчих актів УНР, і до лютого 1919 року очолював Директорію. Однак потім під тиском міжпартійних розбіжностей залишив державницьку діяльність. За підпільну агітацію, зберігання нелегальної літератури, а головне за спробу відновлення державної свідомості українців Володимира Винниченка арештовували,ув’язнювали і  він  був вимушений емігрувати, але Україна завжди була в його творах, в душі і серці. За своє бурхливе життя написав півсотні оповідань,понад 15 романів, два десятки п’єс,що ставилися на сценах багатьох міст Європи. Він визнаний і як живописець – автор портретів, пейзажів, натюрмортів. Нині понад двадцять його полотен зберігаються в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ.

З літературною спадщиною Володимира Винниченка , золотим фондом України, можна ознайомитись переглянувши книжково-газетну виставку "Літературна спадщина В. Винниченка".

Андрей Шептицький - духовний будівничий української нації

 

29 липня минуло 150 років від дня народження релігійного, громадського та політичного діяча минулого століття митрополита Української греко – католицької церкви  Андрея Шептицького. Усі ми знаємо цю видатну постать – єпископ Української греко- католицької церкви, митрополит Галицький та архієпископ Львівський-предстоятель УГКЦ. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.
Митрополит Андрей Шептицький понад сорок років очолював Церкву, гуртував українську спільноту в період  двох світових  воєн. Він пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.  У віці 36 років став Главою УГКЦ.  Він здобув три докторати: з права,з богослов’я, та історії.  Уявіть собі, які Господь дав здібності цій людині. Все життя великого сподвижника, видатного мецената і покровителя знедолених минуло у молитві. Сьогодні, у важкий для України час, треба частіше звертатися до мудрого та розсудливого слова митрополита Андрея, аби зберегти і розбудувати вільну і справедливу державу.
 Користувачі бібліотеки переглянули відеопослання Глави УГКЦ  блаженнійшого  Святослава на Рік митрополита Андрея Шептицького « Що радить нам Митрополит Шептицький в умовах війни?»  На прощі у Зарваниці глава УГКЦ  блаженнійший  Святослав оголосив про початок беатефікації Митрополита Андрея.
          Ближче ознайомитися із цією могутньою постаттю  та її діяннями Вам допоможе виставка- роздум «Андрей Шептицький- духовний будівничий української нації».
     Молодші користувачі бібліотеки переглянули мультфільм « Андрей Шептицький. Світло любові".
                          
              На завершення години духовності із уст читачок бібліотеки Цітулець Діани і Ващишин Христини линула молитва Андрея Шептицького «За Україну і український нарід".



 

вівторок, 28 липня 2015 р.

Доторкнись пензлем до прекрасного


Вже понад рік в бібліотеці діє виставка робіт місцевих художників Наталії та Володимира Семаків. Зростали вони  в мальовничому селі Личківці, навчалися в місцевій школі. Пані Наталя закінчила Київські заочні курси « Оберіг», здобувши спеціальність керівника студії образотворчого мистецтва і вчителя малювання. Пан Володимир – майстер по дереву , різьбяр і самобутній художник.
Художня сім’я, які є активними помічниками бібліотеки у творчому пошуку прислухаються до своєї душі. Пані Наталя пробує себе в різних жанрах, але найбільше їй подобається малювати натюрморти. ЇЇ квіти на полотні ніби оживають,відчувається невловимий запах буйноцвіття картин, на яких зображено чарівно – казковий світ природи: ось суцільний букет живих квітів, в котрому можна побачити всі сорти і кольори природних ніжних фарб. Вони зігрівають душу, випромінюють добро,радість. Картини налаштовують на певний настрій, дарують відчуття прекрасного, спонукають відшукувати щоденні дива. Одразу хочеться самій опинитися в такому казковому місці. Пані Наталя і пан Володимир, як мовиться, художники від Бога.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Відвідувачі бібліотеки зачаровано знайомляться з творами майстрів.
          16 липня відбулася зустріч з митцями і пролунала пропозиція створити мистецьку студію для бажаючих опанувати вмінням майстерно володіти олівцем і пензлем, яку підтримав і сільський голова С.М.Дуда, завітавши до бібліотеки. 22 липня живописці провели майстер – клас і приступили до занять.
Також з роботами художників можна ознайомитися в соцмережах.
 

субота, 25 липня 2015 р.

Мандруймо Тернопіллям


Переглядаючи газету «Свобода» натрапила на статті  Михайла Лисевича  «Мандруймо Тернопіллям» і користувачам бібліотеки запропонувала: мандруймо разом + ресурси Інтернет.  Тож ми разом з свободівцями щотижня мандруємо вражаючими куточками нашого рідного краю.
             Тернопілля – край із багатовіковою історією. Тут зосереджена третина старовинних українських замків, найдовша карстова печера Європи, унікальний Дністровський  каньйон, численні  водоспади…
Тернопільщина – один з осередків духовних святинь нашої держави. Окраса Тернопілля – дерев’яні церкви. Отож, не дивно, що саме на благословенному Тернопіллі являлися людям чудотворні ікони Матері Божої. Найвідоміші з них – Зарваницька, Почаївська, Теребовлянська, Тернопільська. Отож варто познайомитися з чарівним краєм, який не перестає дивувати навіть тих, хто тут народився і живе.

 
І, вертаючись з мандрів, не забудьте зазирнути до природного заповідника «Медобори», який відвідала наша бібліотечна родина Гусятинщини перебуваючи на семінарі в с. Гримайлів (див. блог  Гусятинська  ЦБС). Цікаву екскурсію провела головний  фахівець з екологічної освіти природничого заповідника  О.Мурська, природничі статті якої ви зможете прочитати в «районці» переглянувши газетно – книжкову викладку літератури «Заповідними стежками «Медоборів».

 
 
 

7 липня, в день  працівника природо-заповідної справи, в бібліотеці  проведено  екохвилинку  «Моя земля в чарівних Медоборах».

 
 

Щасливої цікавої та пізнавальної мандрівки.